موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69124 :کد

0

باید به فکر صلح پایدار در سوریه باشیم

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -باید به فکر صلح پایدار در سوریه باشیم

رئیس مجلس سنای بلژیک باتأکیدبراینکه برای مبارزه با داعش به همکاری‌های بین‌المللی نیازداریم گفت که بعد از این مرحله باید به فکر صلح پایداردرسوریه باشیم، صلحی که اجازه بازسازی مدنی رادراین کشور می‌دهد.

رئیس مجلس سنای بلژیک باتأکیدبراینکه برای مبارزه با داعش به همکاری‌های بین‌المللی نیازداریم گفت که بعد از این مرحله باید به فکر صلح پایداردرسوریه باشیم، صلحی که اجازه بازسازی مدنی را در این کشور می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، کریستین دوفرین در نشست خبری با رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران، گفت: ایران کشوری است که علاوه بر داشتن تمدن بشری غنی جاذبه‌های بسیار زیادی برای ما دارد.

 

وی با بیان اینکه ایران و بلژیک دارای روابط دیرینه‌ای در زمینه‌های فرهنگی،‌ صنعتی و اقتصادی هستند،‌ گفت: با توجه به شرایط جدید به وجود آمده زمان آن است که روابط بین دو کشور مورد تحکیم و تقویت بیشتری قرار گیرد.

 

وی در ادامه گفت: بلژیک کشور بسیار بزرگی نیست اما از آن جهت که جزء کشورهای موسس اتحادیه اروپا بوده است از جایگاه ویژه‌ای در این اتحادیه برخوردار است.

 

رئیس مجلس سنای بلژیک به محتویات دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: یکی از موارد مطرح شده در این دیدار توسعه روابط بین ایران و بلژیک و تبادل دانش و تکنولوژی میان دو کشور بود که ما از آن استقابل می‌کنیم. ما باید دست در دست هم با تروریسم مبارزه کنیم که این امر با تبادل مستمر اطلاعات بین دو کشور محقق می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در کنار دیپلماسی دولتی دیپلماسی پارلمانی می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، گفت: در مجلس سنای بلژیک مصمم به توسعه دیپلماسی پارلمانی با ایران از طریق تبادل تجربیات در زمینه قانون‌گذاری هستیم. چرا که این راه به ما اجازه می‌دهد که روابط را بیشتر توسعه داده و از اهداف مشترک برخوردار شویم.

 

در ادامه خبرنگاری از رئیس مجلس سنای بلژیک پرسید که بلژیک به عنوان کشوری زخم خورده از تروریسم برای مقابله با تروریسم چه تمهیداتی اندیشیده است که کریستین دوفرین در پاسخ، گفت: برای پاسخ به این سوال باید از خود بپرسیم که چرا جوانان نسل دو و سه از مهاجرانی که در کشور ما بزرگ شده‌اند به سوریه رفته‌اند و به صفوف داعش پیوسته‌اند.

 

وی با بیان اینکه برای مبارزه با داعش نیاز به همکاری نظامی بین‌المللی داریم، گفت: با این همکاری نظامی بین‌المللی می‌توان با داعش مبارزه کرد که این موضوع تنها با همکاری‌های بین‌المللی میسر می‌شود.

 

وی تأکید کرد: بعد از این مرحله باید به فکر صلح پایدار در سوریه باشیم صلحی که اجازه می‌دهد روند بازسازی مدنی در این کشور صورت گیرد که تمامی این کارها به منظور ایجاد دولت دموکراتیک و دولتی که آزادی‌های فردی را رعایت ‌کند و دولت وحدت ملی باشد که با تروریسم مبارزه کند.

 

رئیس مجلس سنای بلژیک در ادامه، گفت: در این زمینه باید رقابت‌های خودخواهانه قدرت‌های خارجی را کنار گذاشت و به فکر ملت سوریه باشیم. در این راه نیازمند همکاری با ایران هستیم که در این راستا تبادل اطلاعات بسیار حائز اهمیت است و راه زیادی را در این مسیر داریم که باید طی کنیم.

 منبع : ایسنا

                               

مجلس     رئیس     ایران     بلژیک     همکاری    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :