موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/69125 :کد

0

درس گرفتن ازسیره عملی واندیشه‌ شهیدمطهری نیازمبرم جامعه است

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -درس گرفتن ازسیره عملی واندیشه‌ شهیدمطهری نیازمبرم جامعه است

فرمانده کل سپاه پاسداران و نماینده ولی‌فقیه در این نهاد، طی پیامی مشترک بر درس گرفتن از سیره عملی و اندیشه‌های شهید مطهری از سوی جامعه تاکید کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران و نماینده ولی‌فقیه در این نهاد، طی پیامی مشترک بر درس گرفتن از سیره عملی و اندیشه‌های شهید مطهری از سوی جامعه تاکید کردند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از سپاه نیوز، در آستانه فرا رسیدن 12 اردیبهشت، سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، سردار سرلشکرپاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی و حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، پیام مشترکی صادر کردند که متن کامل پیام به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

این نظام جمهوری اسلامی، بر پایه‏ آن تفکر و برداشتی از اسلام بنا شده که آقای مطهری آن را ارائه کرده است.


امام خامنه ای (مدظله العالی)

امروز در حالی 12 اردیبهشت سالروزشهادت شهید مطهری آن فیلسوف متفکر را گرامی می‌داریم که جامعه ما هنوز به درس گرفتن از سیره عملی و اندیشه‌های زلال آن شهید مطهر نیاز مبرم دارد چرا که هرچه از زمان شهادت آن عزیز می گذرد، شاهد آثار و برکات معنوی و فکری تازه تری از آن عالم مجاهد و احیاگر ارزشها و فضیلت‌های دینی و انقلابی هستیم.


این حکیم الهی و عارف عامل با همه ظرفیت عظیم علمی، فلسفی و معنوی کم نظیر خود توانست در مقابله با جریانات الحادی، انحرافی و التقاطی که کیان اندیشه های اسلامی را تهدید می‌نمود، دست به جهاد فکریِ گسترده وهمه جانبه‌ای در دوران غربت و مظلومیت اسلام و امام بزند که شهد آن کام جوانان انقلابی و مومنِ دوران مبارزه و انقلاب را شیرین نمود و سرانجام نیز خون پاکش در این راه تقدیم اسلام ناب و انقلاب اسلامی گردید.


آری طنین فریادهای آن خطیب توانا در خطابه‌های حماسه حسینی که در تبیین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف اساسی قیام سیدالشهداء از اعماق جانش بر می‌خواست هنوز در گوش‌های‌مان شنیده می‌شود و ما پاسداران را که شاگردان فکری مکتب او هستیم فرا می خواندکه باید برای اقامه فریضه عظیم امر به معروف و نهی از منکر قیام نماییم و در این راه از سرزنش و ملامت احدی نهراسیم آنگونه که خود نیز از تهدید و تقدیم جانش نهراسید.


فلسفه ورمز نام گذاری این روز به عنوان روز عقیدتی سیاسی در سپاه بیانگر ضرورت تجلّی و تبلور دائمی همین تفکر در این نهاد ولایتمدار است. تنها در سایه تعمیق چنین اندیشه‌ای است که سپاه می‌تواند انسانهایی را تربیت نماید که علاوه بر رشد و تعالی سازمان خود، در پیشروندگی و پیش‌برندگی انقلاب نقش فعّال ایفا نماید و در عرصه‌های مختلف حتی اقتصاد مقاومتی که از دغدغه‌های مهم ومطالبه جدی رهبری معظم حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظله العالی است پیشگام باشد.


از این رو ضمن گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی و تجلیل از همه دست اندرکاران بالاخص مدیران ، اساتید و مربیان لزوم توجه به موارد زیر را در برنامه‌ریزی‌های تربیتی، آموزشی و بصیرتی یادآور می شویم:

1.همدلی و همکاری فیما بین فرماندهان و مسئولان محترم دو حوزه در همه مراحل برنامه ریزی و اجرا تداوم یابد .


2.شورای تربیت تعالی فعال‌تر از گذشته برگزار و تصمیمات کاربردی برای اجرای برنامه‌ها بویژه دوره‌های امر به معروف و نهی از منکر اتخاذ گردد .

3.با توجه به نقش سازنده و تحول آفرین اساتید و مربیان، فرماندهان و مسئولان ردها و مراکز تربیتی و آموزشی استفاده از اساتید صاحب نفس و تاثیر گذار را وجه همت خود قرار دهند .

4.برنامه های آمادگی معنوی بالاخص دوره های آموزشیار قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته و تقویت گردد .


علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :