موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات مجلس

a/69192 :کد

تعیین ۶۸ کرسی بهارستان با رای مردم

احمدرضا صباغی

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۴۸۹   
 تحلیل ایران -تعیین ۶۸ کرسی بهارستان با رای مردم

دهم اردیبهشت ماه سال جاری در حالی مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز خواهد شد که ۱۳۶ نامزد راه یافته به این مرحله در ۵۵ حوزه انتخابیه سرنوشت ۶۸ کرسی بهارستان مشخص خواهند کرد.دهم اردیبهشت ماه سال جاری در حالی مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور آغاز خواهد شد که 136 نامزد راه یافته به این مرحله در 55 حوزه انتخابیه سرنوشت 68 کرسی بهارستان مشخص خواهند کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " تحلیل ایران " - احمدرضا صباغیدر این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی 17 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در 21 استان کشور هستند که نکته قابل توجه این موضوع اینجاست که افراد باید در این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی در همان حوزه انتخابیه ای رای بدهند که در مرحله اول انتخابات رای داده بودند که این موضوع می تواند حاوی نکات مثبت فراوانی به منظور جلوگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی باشد.


اما با توجه به اینکه سرنوشت 68 کرسی مجلس شورای اسلامی در این مرحله از انتخابات مشخص می شود به نظر می رسد حضورپرنگ احزاب های سیاسی به منظور کسب هر چه بیشتر تعداد کرسی های مجلس موجب شود تا شاهد شکل گرفتن آرایش های مختلف سیاسی باشیم.


از یک طرف اصلاح طلبان  و لیست موسوم به لیست امید تقریبا در هر حوزه انتخابیه کشور در این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی یک نماینده دارد و از طرف دیگر اصولگرایان هم برای اینکه ازغافله رقابت عقب نمانند در برابر هر نماینده ازلیست امید در55 حوزه انتخابیه کشور یک نماینده قرار داده اند تا تنور انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور دوم همچنان داغ بماند.


البته در این میان نحوه شکل گیری آرایش های سیاسی در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تاثیر بسزایی در انتخاب ریاست مجلس دهم خواهد داشت که به جرات می توان گفت 68 کرسی باقی مانده بهارستان می تواند در تعیین شخص رییس مجلس دهم شورای اسلامی نقشی موثررا ایفا کند.


البته حضور پررنگ مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعا حاوی پیامی کوبنده و درخور توجه به دشمنان نظام اسلامی است که با تحقق این موضوع نقشه های شوم دشمنان قسم خورده نظام اسلامی مجددا نقش برآب خواهد شد.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :