موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/69199 :کد

0

طرح کارت اعتباری کالا اجرایی شد/ ثبت نام یک سوم مشمولان

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -طرح کارت اعتباری کالا اجرایی شد/ ثبت نام یک سوم مشمولان

رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی از اجرایی شدن طرح فروش کالای ایرانی با کارت اعتباری خبرداد.رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی از اجرایی شدن طرح فروش کالای ایرانی با کارت اعتباری خبرداد و گفت: کمتر از یک سوم مشمولان این کارت را دریافت کرده‌اند و در صورت عدم تکمیل ظرفیت، افراد بیشتری مشمول این طرح می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد دیانی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: طرح فروش کالا با کارت اعتباری اجرایی شده و هفته گذشته اولین کارت‌ها برای خرید کالا فعال شدند.


وی ادامه داد: طبق زمان‌بندی دولت اگر بازنشستگان و فرهنگیان مشمول این طرح در مدت یک ماه برای برخورداری از طرح کارت اعتباری کالا اقدام نکنند، افراد دیگری باید مشمول اجرای این طرح شوند.


دیانی تصریح کرد: بر این اساس قرار بود تا پایان فروردین‌ماه یک میلیون و 400 هزار نفر برای دریافت این کارت اقدام کنند، اما این اتفاق به طور کامل عملی نشد.


به گفته وی، قرار است به بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان کشوری و همچنین فرهنگیان در هر بخش 350 هزار عدد کارت اعتباری خرید کالا اعطاء شود، اما تاکنون در هر بخش کمتر از 100 هزار نفر این کارت را دریافت کرده‌اند.


رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی، عدم اطلاع‌رسانی کافی به ذینفعان را دلیل اصلی این مسئله عنوان کرد و گفت: به دولت پیشنهاد داده‌ایم که در مورد مشمولان این طرح بازنگری کند و کارگروه اجرای طرح کارت اعتباری کالا در این زمینه تشکیل جلسه دهد.


وی با بیان اینکه اعتبار 4 هزار و 200 میلیارد تومانی برای اجرای طرح فروش کالا با کارت اعتباری پیش‌بینی شده‌ است، گفت: اگر افراد مشمول این طرح تا پایان اردیبهشت‌ماه برای استفاده از کارت‌ها اقدام نکنند، نمی‌توانند از این کارت برخوردار شوند.


وی در ادامه از کاهش تعرفه ترجیحی واردات یخچال ایرانی به ترکیه از 40 درصد به 10 درصد خبرداد و گفت: در مورد بسیاری از محصولات لوازم خانگی باید تعدیل تعرفه صورت گیرد.


وی همچنین با اشاره به بازار 20 هزار میلیارد تومانی لوازم خانگی در ایران، گفت: حدود 15 هزار میلیارد تومان از این رقم به محصولات وارداتی اختصاص دارد که 11 هزار میلیارد تومان آن سهم دو شرکت خارجی است.


دیانی ادامه داد: اگر برای ایجاد هر فرصت شغلی پایدار به 100 میلیون تومان سرمایه‌گذاری نیاز داشته باشیم باید گفت که 15 هزار میلیارد تومان فروش لوازم خانگی خارجی در کشور، سالانه 150 هزار فرصت شغلی را از بین خواهد برد.


وی با اشاره به فعال بودن 40 تا 50 درصد ظرفیت صنعت لوازم خانگی کشور گفت: اگر تولیدکنندگان از منابع مالی ارزان قیمت برخوردار نشوند، نمی‌توانیم شاهد صادرات لوازم خانگی باشیم.


رئیس کانون انجمن‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی در پایان در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر واردات غیر رسمی یخچال فریزر توسط تولیدکنندگان داخلی به کشور، گفت: 2 هزار دستگاه یخچال فریزر به کشور وارد شده بود که در واقع ثبت سفارش آنها به صورت واردات قطعه صورت گرفته بود، اما طرف خارجی برای اینکه هزینه کمتری بابت بسته‌بندی پرداخت کند، درب و بدنه بخچال فریزر را مونتاژ کرده بود، ولی کمپرسور و 16 قطعه اصلی بر روی این محصولات نصب نشده بود که برخی این موضوع را به عنوان قاچاق اعلام کردند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :