موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/69209 :کد

آثارمنفی گشت نامحسوس ارشاد در جامعه

احمدرضا صباغی

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۵
تعداد بازدید : ۸۱۶   
 تحلیل ایران -آثارمنفی گشت نامحسوس ارشاد در جامعه

در روزهای اخیر شاهد اخباری مبنی بر تشکیل گشت های نامحسوس ارشاد برای مقابله با بدحجابی وبدپوششی درجامعه هستیم.

 

 

در روزهای اخیر شاهد اخباری مبنی بر تشکیل گشت های نامحسوس ارشاد برای مقابله با بدحجابی و بدپوششی در جامعه هستیم به طوری که پلیس ناجا خبر از حضور بیش از هفت هزار نفر در طرح گشت نامحسوس برای مقابله با بد حجابی و بد پوششی در نقاط مختلف کشور و به خصوص پایتخت داده است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " تحلیل ایران "احمدرضا صباغی در يادداشتي نوشت: در واقع با توجه به اینکه حفظ عفت عمومی، پوشش و حجاب در جامعه امروزی نیازمند فرهنگ سازی است به نظر می رسد با اقدام نیروی انتظامی مبنی بر بسیج کردن بیش از هفت هزار نفر درطرح گشت ارشاد نحوه برخورد با موضوعات فرهنگی جنبه نظامی و انتظامی به خود گرفته است که وقوع این اتفاق می تواند آثار منفی بسیاری را بر جامعه فرهنگی و اجتماعی کشورمان داشته باشد.

 

در واقع برای برخورد با بدحجابی و بدپوششی باید راهکارهای درست فرهنگی ارائه و عملیاتی شود تا بتوان به نتایج مثبتی رسید. تشکیل گشت نامحسوس ارشاد در قالب هفت هزار نفر شاید در کوتاه مدت بتواند آثار مثبتی داشته باشد اما در بلند مدت قطعا با شکست روبرو خواهد شد و پس از کم رنگ شدن حضور گشت های نامحسوس ارشاد در خیابانهای شهرهای بزرگ و از جمله پایتخت شاهد بدحجابی ها و بدپوششی های گسترده دربین مردان و زنان خواهیم بود.

 

در حقیقت اگر به جای برخورد انتظامی با موضوعات فرهنگی، راهکاری های فرهنگی به منظور مقابله با پدیده بدحجابی و بدپوششی ارائه می شد قطعا به نتایج مفیدتری دست پیدا می کردیم هرچند اجرای طرح پلیس نامحسوس ارشاد از سوی نیروی انتظامی انرژی، وقت و هزینه بسیاری را از ناجا بگیرد و در نهایت منجر به نتیجه هم نخواهدشد.

 

بنابراین به نظر می رسد برای مقابله با پدیده هایی مثل بدحجابی و بدپوششی در جامعه که زیر مجموعه موضوعات فرهنگی است نباید انتظامی و نظامی برخورد کرد تا شاهد وقوع هر چه بیشتر آن در جامعه نباشیم.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :