موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69265 :کد

0

ارتش سوریه ضربات سنگینی به داعش در منطقه قلمون وارد کرد

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۴
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه ضربات سنگینی به داعش در منطقه قلمون وارد کرد

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد:ارتش سوریه ضربات سنگینی به داعش در منطقه قلمون شرقی وارد کرد.

 

 

 

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد:ارتش سوریه ضربات سنگینی به داعش در منطقه قلمون شرقی وارد کرد.به گزارش تحلیل ایران،ارتش سوریه به همراه متحدان مناطق تحت نفوذ خود را در قلمون شرقی پس از سیطره بر مقر گردان بدر و پادگان المهجوره گسترش دادند. ارتش سوریه با این پیروزی میدانی دایره امنیتی دو فرودگاه السین و الضمیر را بیشتر و شماری از خطوط امدادی گروه های مسلح را حدفاصل قلمون و استان ریف دمشق قطع کرده است.


شیرین علی خبرنگار این شبکه در استان ریف دمشق در گزارشی در این زمینه افزود: عملیات نظامی در منطقه قلمون شرقی به شدت ادامه دارد. ارتش سوریه به همراه نیروهای متحد خود مواضع تروریست های (گروهک تکفیری صهیونیستی) داعش را در شرق و جنوب فرودگاه الضمیر هدف قرار داد و به پیشروی های میدانی جدید رسید و توانست پادگان المهجوره و مقر گردان بدر را به کنترل خود درآورد. هماهنگی بالا میان نیروهای ارتش سوریه و متحدانش و استفاده از حملات آتشباری گسترده به نیروهای سوری اجازه داد وارد خطوط مقدم گروه های مسلح شوند و از چند محور به پیشروی های سریعی برسند. این پیروزی ها گروهک داعش را غافلگیر کرد و نیروهای باقیمانده داعش به سوی مناطق بیابانی عقب نشینی کردند و کشته ها و تجهیزات نظامی خود را در منطقه رها کردند.


خبرگزاری صدا و سیما نوشت: علی مقصود کارشناس امور نظامی سوری گفت: ارتش سوریه در این منطقه ضربات سنگینی به گروه های مسلح وارد کرده است زیرا مقر گردان بدر ستون فقرات گروه های مسلح در این منطقه شمرده می شود. ارتش سوریه با این دستاورد میدانی همه خطوط پشتیبانی گروه های مسلح را قطع کرده است. همچنین امنیت مناطق اطراف دو فرودگاه الضمیر و السین و حومه شمالی شرق دمشق تقویت شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :