موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/69266 :کد

0

تهران برای انتخابات آماده می شود

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۸
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -تهران برای انتخابات آماده می شود

سه حوزه انتخابیه استان تهران در حالی مهیای برگزاری باشکوه انتخابات دهم اردیبهشت‌ماه می‌شوند که بر اساس آمارها بیش از یک‌میلیون و ۶۲۵ هزار تهرانی واجد شرایط رأی دادن هستند.

سه حوزه انتخابیه استان تهران در حالی مهیای برگزاری باشکوه انتخابات دهم اردیبهشت‌ماه می‌شوند که بر اساس آمارها بیش از یک‌میلیون و ۶۲۵ هزار تهرانی واجد شرایط رأی دادن هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران،مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان تهران در حالی روز جمعه برگزار می‌شود که مسئولان، تمهیدات لازم را برای خلق یک حماسه دیگر انجام داده اند. مهر نوشت: استان تهران دارای ۳۵ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که تکلیف ۳۲ کرسی آن در مرحله نخست انتخابات در هفتم اسفندماه مشخص و کار انتخاب نمایندگان سه حوزه به دور دوم کشیده شد.مردم حوزه‌های انتخابیه شهریار، رباط‌کریم و دماوند روز دهم اردیبهشت‌ماه، تکلیف سه کرسی باقی‌مانده مجلس شورای اسلامی در استان تهران را مشخص می‌کنند.

تعداد واجدان شرایط در سه حوزه انتخابیه استان تهران

بر اساس اعلام مسئولان ستاد انتخابات استان تهران، یک‌میلیون و ۶۲۵ هزار نفر در انتخابات دهم اردیبهشت‌ماه، واجد شرایط رأی دادن هستند و تنها کسانی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند که در حماسه هفتم اسفندماه نیز در همان حوزه رأی داده‌اند.

۹۷۰ شعبه اخذ رأی برای برگزاری باشکوه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی‌شده و در این میان ۱۷ هزار نفر کار برگزاری انتخابات پیش رو را بر عهده‌دارند.

توزیع یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تعرفه رأی

مسئولان برگزاری انتخابات در سه حوزه انتخابیه استان تهران بر عدم جانب‌داری دستگاه‌های اجرایی و انتخاباتی از نامزدهای انتخابات تأکید و برگزاری باشکوه، سالم و قانونمند را هدف خود دانستند.دبیر ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به آمار تعداد واجدان شرایط رأی دادن در استان تهران اظهار داشت: بیش از یک‌میلیون و ۶۲۵ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در استان تهران هستند که به همین منظور بیش از یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار برگه تعرفه رأی به سه حوزه انتخابیه استان که در آن انتخابات برگزار می‌شود، ارسال‌شده است.

محمدرضا یوسفی با اشاره به اهمیت صیانت از آرای مردم افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات و صیانت از آرای مردم پیش‌بینی‌شده است. مشکلی برای برگزاری انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و تمام مسئولان و متولیان امر آمادگی لازم را دارند.

استفاده از دستگاه احراز هویت در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی

استفاده از دستگاه احراز هویت نیز از جمله موضوعاتی است که در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز همچون دور اول به کار گرفته می شود تا امکان تخلف انتخاباتی به حداقل برسد.

سید شهاب الدین چاووشی رییس ستاد انتخابات استان تهران در این زمینه با اشاره به تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه مرحله دوم انتخابات مجلس در این استان اظهار داشت: پیش بینی های لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات در دهم اردیبهشت ماه در سه حوزه انتخابیه استان تهران انجام شده است. تلاش مسئولان برگزاری انتخابات، صیانت از آرای مردم است و این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

چاووشی با اشاره به استفاده از دستگاه احراز هویت در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز برای جلوگیری از تخلفات احتمالی، دستگاه احراز هویت به کار گرفته می شود.به هر ترتیب یک میلیون و ۶۲۵ هزار نفر خود را آماده حضور در انتخابات دهم اردیبهشت ماه می کنند و باید منتظر ماند و دید چه میزان آرا به صندوق های اخذ رأی ریخته خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :