موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/69280 :کد

0

رقه مرکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران علت چیست؟

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -رقه مرکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران علت چیست؟

شهر "رقه" به دلایلی یکی از مراکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

 

شهر "رقه" به دلایلی یکی از مراکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  امنیت ملی یکی از مقوله هایی است که نشان می دهد یک کشور در چه سطحی از ثبات قرار دارد و در این زمینه  جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا امن ترین کشور منطقه است.در حقیقت اگر بخواهیم نگاهی به کشورهای منطقه بیندازیم می بینیم که ایران در مقایسه با عراق ، پاکستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، بحرین و حتی عربستان سعودی از امنیت ملی بالاتری برخوردار است.

**کمک های امپریالیسم به تروریست های تکفیری

امپریالیسم در 37 سال اخیر همواره تلاش کرده تا با اقدامات مخرب،  امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد و یکی از این اقدامات کمک مالی و تسلیحاتی به تروریست های تکفیری در منطقه غرب آسیاست.

باشگاه خبرنگاران  نوشت: ایجاد گروه‌های تروریستی بنیادگرا از جمله داعش و جبهه‌النصره و کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به تروریست‌ها در سوریه نقش مهمی در ناآرامی های غرب آسیا داشت که البته هم‌پیمانان آمریکا از جمله قطر، عربستان، امارات، اردن، بحرین و ...  تسلیحات گسترده‌ای را در اختیار تروریست‌های تفکیری داعش قرار دادند.سازمان تحقیقات تسلیحاتی مستقر در لندن پیشتر گزارش داده بود داعش از مقادیر چشمگیری از تسلیحات از جمله تفنگ های  "ام 16 "  استفاده می کند که روی آنها جمله  " اموال دولت آمریکا"  درج شده است.

***باز خوانی سخنان وزیر اطلاعات

"حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی" وزیر اطلاعات  در کنگره شهدای مدافع حرم که اخیرا در مهدیه تهران برگزار اظهار داشت: تا زمانی که دشمن را در نقاط دوردست زمین گیر کنیم و در داخل نیز سربازان گمنام امام زمان با اشراف اطلاعاتی خود تیمهای ترور را شناسایی و متلاشی کنند،  امنیت بی بدیل برای ایران اسلامی وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز اصلی توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران شهر "رقه" سوریه است ، گفت : در این شهر مراکز فرماندهی داعش وجود دارد که بتوانند در ایران اسلامی تروری صورت دهند یا جایی را منفجر کنند و در این باره تلاشهای بی شماری کرده اند اما هر تیم ترور که عازم ایران شد با اشراف اطلاعاتی همه دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی ایران چه نظامی و چه انتظامی ، چه اطلاعاتی و چه قضایی و همدلی سپاه و ارتش و بسیج و وزارت اطلاعات در دام سربازان گمنام امام زمان افتاد.

وزیر اطلاعات افزود: امروز مشاهده می کنیم دور تا دور کشور ما بوی باروت به مشام می رسد و صدای انفجار می آید اما با عنایت خدا و توجهات امام زمان و اشراف اطلاعاتی دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی از یک امنیت بی بدیل برخوردار است. وزیر اطلاعات تاکید کرد : تمام تلاش تکفیری ها به چالش کشیدن امنیت اسلامی است اما تاکنون نقشه آنها نقش بر آب شده است.

علوی گفت : برخی فکر کردند که تکفیری ها با شیعه دشمنند اما پس از لو رفتن جریان تکفیری و ریشه دار بودن آن در  "سی آی ای" آمریکا و "صهیونیست ها" همه فهمیدند دشمنی با اصل اسلام است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد : به لطف خدا امروز جبهه سوریه متفاوت شده است و حالت منطقه ای خود را از دست داده و نیروهای عاشق شهادت از عراق و افغانستان و لبنان و پاکستان و ایران در قالب نیروهای مختلف از جمله "فاطمیون" عاشقانه و داوطلبانه و بر اساس باورهای ایمانی خود رهسپار معرکه شدند و تکفیریهای مزدور امریکا و صهیونیست ها را سنگر به سنگر به عقب می رانند.

** توپولوژی و جغرافیای شهر "رقه"/"رقه" چگونه سقوط کرد؟

"رقه" مرکز استان "رقه" است که با وسعت بیش از 1900 کیلومتر مربع جمعیتی بیش از 220 هزار نفر دارد و در شمال شرق سوریه واقع شده است. در زمستان 2013 میلادی تروریست‌های تکفیری به شهر "رقه" حمله و این شهر را اشغال کردند و اکنون بخش قابل توجه استان رقه توسط داعش اشغال شده است."رقه" از این جهت حائز اهمیت بوده که مرکز خلافت داعش به حساب می‌آید و با سه استان راهبری "دیرالزور"، "حسکه" و "حلب" همسایه بوده و این نکته نشان دهنده اهمیت پاکسازی استان "رقه" است.

همان طور که آزادسازی استان الانبار و خصوصا "فلوجه" و "رمادی" کلید آزادسازی "موصل" مرکز استان "نینوا" خواهد بود، پاکسازی "حلب" هم کلید آزادسازی شهر و استان "رقه" از چنگال تروریست‌های تکفیری است که البته آزادسازی این شهر و استان شاه کلید "فروپاشی داعش" در سوریه خواهد بود و پاکسازی این استان منجر به پیشروی گسترده در سایر استان‌ها نیز می‌گردد و به همین دلیل است آزادسازی "رقه" کلید فروپاشی تدریجی داعش در "شامات" است.

رقه در حقیقت مهمترین مرکز تحت کنترل داعش در سوریه به شمار می آید که داعش از آن برای ضربه زدن به کشورهای منطقه استفاده می کنند و با توجه به  خشم عمیق همپیمانان تروریست های داعش، این گروه علیه جمهوری اسلامی توطئه های متعددی را انجام می دهد.

استان 19 هزار کیلومتر مربعی "رقه" بخشی معادل 20 تا 25 درصد تصرفات داعش در کل سرزمین "شامات" به حساب می‌آید و عمده تجهیزات راهبردی تروریست‌های تکفیری در این استان مستقر شده است. راه حل اصلی برای تصرف گام به گام " شهر رقه" از طریق فرودگاه "طبقه" بوده که آزادسازی این فرودگاه گامی راهبردی در راستای پاکسازی تدریجی شهر "رقه" از لوث وجود تروریست‌ها است.

**کریدور "موصل-رقه" مسیری امن برای داعش؟

تروریست های تکفیری داعش از طریق "رقه" به "موصل" تردد می کنند و این یک مسیر مواصلاتی بین تروریست هاست؛ در حقیقت اگر تروریست های تکفیری داعش در استان "نینوا" در شرایط سخت قرار گرفتند به سمت  استان "رقه" تردد می کنند و بالعکس.آزادسازی استان "رقه" با موفقیت‌آمیز بودن عملیات آزادسازی "حلب" بسیار در دسترس خواهد بود و این اتفاق می‌تواند ضربات جدی به داعش در سوریه و عراق وارد کند؛ زیرا مرکز تدارکات نظامی تروریست‌های داعش در در سوریه و عراق،  استان "رقه" است.

تروریست های داعش در سال های اخیر  در عراق و سوریه شکست های سختی را از مستشاران سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران متحمل شدند و لذا تلاش می کنند از طریق شرق سوریه به جمهوری اسلامی ضربه بزنند که هر اقدامی قبل از رسیدن به مرزها نابود  می شود.نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هم افزایی نهادهای انتظامی و اطلاعاتی  در دوران مختلف هر زمان تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران بوده آن را از بین برده اند و تروریست های داعش هم نتوانستند تاکنون هیچ اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

دلیل دیگری که می توان گفت  "رقه" می تواند یکی از مراکز توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران باشد اینکه ؛ در سال 2014 میلادی زمانی که استان "دیالی" عراق در اشغال تروریست ها بود ؛ تکفیری های داعش تلاش می کردند تا از طریق مرکز فرماندهی " رقه" جنگ را به داخل مرزهای ایران بکشانند که موفق نشدند و در چند ماه  به سرعت ارتش عراق و "حشد الشعبی" این استان ("دیاله") را پاکسازی کردند.

در مجموع به دلیل شکست های پی در پی داعش در شرق سوریه از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران و تلاش این گروه تروریستی برای انجام فرماندهی عملیات ضد ایران در استان  "رقه"، شکست تروریست ها در عراق و خروج تدریجی آن ها از سوریه و فرار به سمت این کشور  برای برنامه ریزی ضد ایران ؛ "رقه"  یکی از مراکز توطئه علیه ایران بوده که البته با هم افزایی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این مرکز توطئه هیچگاه نتوانسته آسیبی به کشورمان وارد کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :