موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/69283 :کد

0

علت گرمای كم سابقه چندروز اخیر در سراسر كشور

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -علت گرمای كم سابقه چندروز اخیر در سراسر كشور

مدیرگروه پژوهشی وهواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جوی با اشاره اینكه ازامشب سامانه ای از شمال غرب وارد كشور می شود .

 

 

 

مدیرگروه پژوهشی وهواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جوی با اشاره اینكه ازامشب سامانه ای از شمال غرب وارد كشور می شود كه تا حدودی كاهش دما در شهرها از جمله تهران را به همراه دارد، گفت:علت گرمای كم سابقه چندروز اخیر در سراسر كشور فرونشینی باد است.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، مجید آزادی افزود: این گرما در سراسر كشور رخ داده است و در برخی نقاط مانند شمال كشور در مدت دو روز دما تا 17 درجه افزایش داشته است كه علت آن فرونشینی هوا و بادی است كه از سمت جنوب وارد كشور می شود. 


فرونشینی باد یعنی اینكه باد به ترازهای پایینی جو می آید و این موجب گرم شدن هوا می شود كه معمولا امری غیرعادی نیست اما كم سابقه است.


وی با بیان اینكه این گرما در كشور كم سابقه است اظهار كرد: از امشب سیستمی تقریبا قوی وارد كشور می شود كه بارش های پراكنده ای به همراه دارد، روز پنج شنبه سامانه تقریبا قوی تری وارد می شود كه بارش هایی را شمال غرب، كردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در پی دارد. البته نباید انتظار بارندگی خوبی را داشته باشیم اما دمای هوا را تا حدودی كاهش می دهد.


آزادی ادامه داد: این سامانه تا شب پنج شنبه به كرج و ارتفاعات تهران می رسد كه بارش زیادی به همراه ندارد اما تا حدودی دما را كاهش می دهد.
وی گفت: گرمای هوای تهران از فردا شروع به كم شدن می كند و تا 4 روز آینده حدود 6 درجه كاهش می یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :