موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی

a/693 :کد

0

موفقيت دانشمند ايراني در کشف روش جديد درمان سرطان

  یکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -موفقيت دانشمند ايراني در کشف روش جديد درمان سرطان

مرحله آزمایش حیوانی نانو داروی تشخیص و درمان سرطان با تلاش یک محقق ایرانی با موفقیت اجرا شد .

مرحله آزمایش حیوانی نانو داروی تشخیص و درمان سرطان با تلاش یک محقق ایرانی با موفقیت اجرا شد .
در روش پروفسور اسکندر سیف علیان، مدیر دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن، ذرات نانو با تزریق به بدن مکان رشد سرطان را در مراحل ابتدایی تشخیص می دهند.
پروفسور سیف علیان گفت: ذرات سرطانی اگر از هشت میلیمتر کوچیکتر باشند در سی تی اسکن و ام ار آی تشخیص داده نمی شود ولی در این روش حتی اگر یک سلول بدن سرطانی باشد نانو دارو می تواند آن را پیدا کند .
وی افزود: در این روش پس از تزریق نانو دارو بدن در معرض لیزر قرار می گیرد و دمای سلول های دچار سرطان که نانو نادرو به آن چسبیده است در مدت 40 ثانیه از 37 به 50 درجه سانتیگراد رسیده و کشته می شوند .
پروفسور سیف علیان افزود : این روش با موفقیت بر روی یک نمونه آزمایشگاهی موش مبتلا به سرطان انسانی در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن انجام شده است.
پروفسور اسکندر سیف علیان سرپرست محققان تولید کننده نانو داروی تشخیص و درمان سرطان در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن است .
وی که متولد مهدیشهر است در 40 سال گذشته در دانشگاه های پزشکی انگلستان و آلمان در رشته نانو پزشکی فعالیت دارد .
وی نخستین ایرانی است که با ساخت نخستین گوش ، بینی ، نای و سرخرگ ضربان ساز مصنوعی جهان در سال های 2007 ، 2009 و 2012 جایزه توسعه فناوری نانو پزشکی آلمان و انگلستان را از آن خود کرد .
پروفسور اسکندر سیف علیان که برای شرکت در کنگره بین المللی آزمایشگاه های بالینی بیماری های عفونی به ایران سفر کرده است دیروز به مهدیشهر زادگاه خود آمده بود .
منبع : واحد مرکزی خبر

                               

درمان     بیماری     سرطان     پیشگیری        
پیامهای بازدید کنندگان
  فاطی
  دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۱
پروفسور سیف علیان باعث افتخار همه ما ایرانیان بخصوص مردم سنگسری (مهدیشهر) میباشند. با آرزوی موفقیت و سلامتی برای این دانشمند عزیز


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :