موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/69313 :کد

0

همکاری دستگاه‌های اجرایی در احیای دریاچه ارومیه

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -همکاری دستگاه‌های اجرایی در احیای دریاچه ارومیه

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی در احیای دریاچه ارومیه شد.

 

 

 

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی خواستار همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی در احیای دریاچه ارومیه شد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس، کیومرث دانشجو امروز در ارومیه اظهار داشت: به منظور جلوگیری از برداشت بی‌رویه از منابع زیرزمینی، چاه‌های غیرمجاز در استان آذربایجان غربی مسدود و از حفر چاه‌های جدید غیرمجاز نیز جلوگیری می‌شود.


وی با بیان اینکه در این خصوص شاهد نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های آب هستیم، تصریح کرد: این اقدام با برقدار کردن چاه‌های آب انجام و طی اجرای آن میزان برداشت آب از چاه‌های موجود توسط بهره‌برداران نیز مشخص می‌شود.


مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با بیانم اینکه برای شناسایی چاه‌های فاقد مجوز اکیپ‌های بازرسی تشکیل شده است، اذعان داشت: این 80 اکیپ نسبت به بازرسی از مناطق مختلف بازدید کرده و چاه‌های غیرمجاز را شناسایی می‌کنند.


این مسئول با تاکید بر همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی در این زمینه، خاطرنشان کرد: برای اینکه در موضوع احیای دریاچه ارومیه به توفیق برسیم نیازمند اهتمام جدی و همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان آذربایجان غربی هستیم.


دانشجو با بیان اینکه لازم است تا سیستم یکپارچه‌ای در این زمینه اجرایی شود، ادامه داد: در غیراین صورت شاهد نوعی بی‌نظمی در اجرای برنامه‌ها هستیم که این امر ما را برای رسیدن به اهداف تعیین شده در مدت زمان کوتاه، بازمی‌دارد.


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه باید میزان مصرف در بخش‌های مختلف آذربایجان غربی نیز بهینه‌سازی شود، اظهار داشت: در این میان سیاست‌گذاری یکپارچه و تصمیم‌گیری جمعی نیز می‌تواند در احیای دریاچه ارومیه کمک‌ کند.


این مسئول با بیان اینکه در احیای دریاچه ارومیه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و استان کردستان برنامه‌های اجرایی دارند، اظهار داشت: باید این سه استان نیز بیش از این در راستای احیای دریاچه ارومیه تعامل داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :