موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/69359 :کد

0

هیچ مدرکی مبنی بر دخالت ایران در حادثه ۳۵ سال قبل لبنان نیست

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -هیچ مدرکی مبنی بر دخالت ایران در حادثه ۳۵ سال قبل لبنان نیست

رئیس مرکزتحقیقات راهبردی دفاعی اظهارداشت:درپرونده برج‌های دوقلو (۱۱سپتامبر)نیز که اتباع عربستان نقش دارند، باز ایران را متهم می‌کنند.

رئیس مرکزتحقیقات راهبردی دفاعی بابیان اینکه بعد از٣٥سال از اتفاقی درلبنان،ایران بدون هیچ مدرکی متهم می‌شود،اظهارداشت:درپرونده برج‌های دوقلو (11سپتامبر)نیز که اتباع عربستان نقش دارند، باز ایران را متهم می‌کنند.

 
به گزارش  تحلیل ایران، سردار احمد وحیدی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در سخنانی در همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا، با تاکید بر اینکه بدون نگاه ژئوپلیتیک به صحنه، بررسی حوزه دفاعی و استراتژیک ناقص خواهد بود، گفت: نگاه چشم اندازی به منطقه غرب آسیا که جمهوری اسلامی خود را در آن تعریف می‌کند نیز نکته بسیار مهمی است که در این همایش روی آن تاکید می‌شود.
 
وحیدی افزود: ما در این منطقه با احتساب مصر ٢٥ کشور با حدود ٦٨٠ میلیون انسان مسلمان و چند هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی مواجهیم.
 
وی منطقه غرب آسیا را منطقه‌ای پرتلاطم و پرتشنج دانست و اظهار داشت: اتفاقات و مسایل زیادی در این منطقه اتفاق افتاده که آن را به منطقه ای ملتهب تبدیل کرده است.
 
وزیر سابق دفاع افزود: امروز هم رقابتهای استراتژیک کاملا خود را در منطقه نشان می‌دهد؛ رقابتهایی که به تقابل استراتژیک تبدیل شده و بازیگران فرامنطقه ای و منطقه ای در آن ایفای نقش می‌کنند.
 
وحیدی خاطرنشان کرد: امروزه 3 تحول ژیوپلتیک بین المللی، منطقه ای و فروملی در منطقه درحال رخ دادن است که هدف مشترک در همه این 3 تحول، کنترل و مهار ایران است که بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای آن را دنبال می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: عربستان بدنبال رهبری جهان عرب و بلکه جهان اسلام در فقدان رهبران سابق جهان عرب بوده و برای تحقق این امر، دست به اقدامات ماجراجویانه خارج از ظرفیت ژئوپلیتیک خود می‌زند.
 
رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز شاهدیم بعد از ٣٥ سال از اتفاقی در لبنان، ایران متهم می‌شود بدون اینکه مدرکی از دخالت ایران باشد و در پرونده برجهای دو قلو (11 سپتامبر) که ١٥ نفر از اتباع عربستان نقش دارند اصلا به آن اشاره نمی‌کنند و باز ایران متهم می‌شود.
 
وحیدی یادآور شد: آنها پرونده‌های مختلفی مانند هسته ای و تروریسم را برای کنترل و مهار ایران براه می‌اندازند و نیز می‌خواهند ژیوپلیتیک محور مقاومت را برهم زده و نقش ایران را کم رنگ کنند.
 
وی در پایان گفت: امیدواریم این همایش موجب شود متخصصان حوزه ژئوپلیتیک اتفاقات و مسایل منطقه ای و جهانی را به خوبی رصد کنند و راهکارهای مناسب را در اختیار مسئولین بگذارند.
 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :