موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/69362 :کد

0

برجام حقانیت انقلاب اسلامی را به دنیا ثابت کرد

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -برجام حقانیت انقلاب اسلامی را به دنیا ثابت کرد

رضا ضراب روزچهارشنبه دردادگاه فدرال نیویورک اتهام توطئه چینی به همراه دو نفردیگر برای کمک به ایران به منظور دورزدن تحریم‌های آمریکا و پولشویی میلیون‌ها دلاراز طریق شرکت‌هایش را رد و ادعای بی‌گناهی کرد

رضا ضراب روزچهارشنبه دردادگاه فدرال نیویورک اتهام توطئه چینی به همراه دو نفردیگر برای کمک به ایران به منظور دورزدن تحریم‌های آمریکا و پولشویی میلیون‌ها دلاراز طریق شرکت‌هایش را رد و ادعای بی‌گناهی کرد.


به گزارش تحلیل ایران  به نقل از روزنامه یواس ای تودی، رضا ضراب 33 ساله تاجر ایرانی تبار ساکن ترکیه ماه گذشته در میامی بازداشت شد.


وی اظهار بی‌گناهی خود را به ریچارد برمن قاضی حوزه در منهتن ارائه کرد.

بنجامین برفمن وکیل ضراب به خبرنگاران گفت:‌ از اینکه ضراب سرانجام به نیویورک رسید تا ما روند دفاع از این پرونده را آغاز کنیم خوشحالیم. اعتقاد داریم که اتهامات قابل دفاع هستند.

ضراب ماه گذشته به همراه کاملیا جمشیدی 29 ساله و حسین نجفی‌زاده از کارمندان ارشد صرافی بانک ملت در ایران مورد تعقیب قانونی قرار گرفت و این دو ایرانی آزاد هستند.


این سه تن به توطئه برای فریب ایالات متحده، نقض سند قدرت اقتصادی اضطراری بین‌المللی و فساد بانکی و پولشویی متهم شده‌اند. دادستان‌ها اعلام کردند این افراد از سال 2010 تا 2015 به افراد و شرکت های ایرانی از جمله بانک ملت کمک کرده‌اند تا از طریق ایجاد کانال‌های مالی معاملاتی توسط شرکت‌های ضراب در ترکیه و امارات متحده عربی تحریم‌ها را دور بزنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :