موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/69384 :کد

0

مهمترین مشکلات معلمان از زبان حداد عادل

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -مهمترین مشکلات معلمان از زبان حداد عادل

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که معلمان هم اکنون با آن مواجه هستند، گفت: اگر اقتصاد آموزش و پرورش اصلاح نشود گرفتاری‌ها همچنان باقی خواهد ماند.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که معلمان هم اکنون با آن مواجه هستند، گفت: اگر اقتصاد آموزش و پرورش اصلاح نشود گرفتاری‌ها همچنان باقی خواهد ماند.


به گزارش تحلیل ایران، غلامعلی حداد عادل امروز در حاشیه همایش بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از فرهیختگان تعلیم و تربیت اسلامی در خصوص اینکه مهمترین مشکلات معلمان در شرایط کنونی چیست؟ اظهار داشت: معلمان از بهترین اقشار جامعه هستند که با حداقل امکانات اما مخلصانه فعالیت می‌کنند تا آینده کشور را بسازند.


وی افزود: همه ما باید در خدمت معلمان کشور باشیم و خود من نیز به معلم بودنم افتخار می‌کنم.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین مشکلی که معلمان در طول سال‌های گذشته همواره با آن مواجه هستند این است که در مقایسه با سایر کارمندان دولت خود را عقب‌تر دانسته و احساس تبعیض می‌کنند.


حدادعادل بیان کرد: باید به اقتصاد آموزش و پرورش به طور ویژه‌ای توجه شود و نظریه جدیدی در این رابطه حاکم شود چرا که با وضعیت موجود مشکل آموزش و پرورش حل نمی‌شود و اگر معضل اقتصادی این وزارتخانه حل نشود وضعیت معیشتی معلمان نیز اصلاح نخواهد شد و گرفتاری‌ها همچنان باقی می‌ماند.


وی افزود: مدارس غیردولتی هم با وجود آنکه 10 درصد دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار داده‌اند اما نتوانسته‌اند بار سنگینی را که بر دوش آموزش و پرورش قرار دارد، سبک کنند.


نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص فعالیت دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: اصل تاسیس دانشگاه فرهنگیان لازم و اقدام صحیحی بود، تجربه 30 ساله بنده در انقلاب اسلامی حاکی از این است که وزارت علوم آنقدر گرفتاری‌های متعدد دارد که نمی‌تواند به صورت کیفی برای آموزش و پرورش نیرو تربیت کند.


حداد عادل گفت:‌ تاسیس دانشگاه فرهنگیان پیگیری و این موضوع در شورانی عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و این دانشگاه از سال 91 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در هیئت‌امنای دانشگاه فرهنگیان بحث‌هایی مطرح است که با توجه به ظرفیت محدود، اولویت‌ها باید چه مواردی باشد.


وی مطرح کرد: امیدواریم تصمیماتی که اتخاذ می‌شود از نظر مالی، مدیریتی و پشتیبانی باعث شود تا در درازمدت شاهد نتایج مثبت از تاسیس دانشگاه فرهنگیان باشیم البته به شرط آنکه این دانشگاه از مسیر اهداف امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب خارج نشود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :