موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/69444 :کد

0

آمریکابداندایران اجازه تحقق دزدی بین‌المللی رانخواهدداد

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -آمریکابداندایران اجازه تحقق دزدی بین‌المللی رانخواهدداد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برداشت ۲ میلیارد دلار از سرمایه‌های ایران توسط آمریکا گفت: آمریکایی‌ها بدانند ایران اجازه نخواهند داد این دزدی بین‌المللی تحقق پیدا کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برداشت 2 میلیارد دلار از سرمایه‌های ایران توسط آمریکا گفت: آمریکایی‌ها بدانند ایران اجازه نخواهند داد این دزدی بین‌المللی تحقق پیدا کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی‌اکبر ولایتی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برداشت 2 میلیارد دلار از سرمایه‌های ایران توسط دولت آمریکا بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که هیچ‌گاه از حق خود نگذشته و در جهت احیای حقوق خودش از پای نخواهد نشست.

 

وی افزود: اگر خاطرتان باشد در طی هفته‌های اخیر آمریکایی‌ها درصدد بودند تا بخشی از سپرده‌های ایران را بازپرداخت نکنند، اما ایران روشی را اتخاذ و به‌گونه‌ای ایستادگی کرد که این پول را با بهره‌اش پس گرفت.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها بدانند مردم و دولت ایران اجازه نخواهند داد این پولی که متعلق به جمهوری اسلامی ایران است ربوده شده و این دزدی بین‌المللی تحقق پیدا کند.

 

ولایتی پیرامون نقش شهر اصفهان در شناسایی تمدن ایرانی اسلامی بیان داشت: بدون تردید اصفهان یکی از شهرهای پیشروی احیای تمدن اسلام و ایران است، این شهر تاریخی که قدمتش با اندازه قدمت ایران برابری می‌کند پر از آثار کشف شده و نشده در رابطه با فرهنگ و تمدن اسلام و ایران است و می‌تواند جاذبه‌های خوبی برای توریست‌ها و حتی گردشگران داخلی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: شاید بسیاری از مردم، از جزئیات تمدن ایرانی - اسلامی متمرکز در اصفهان اطلاع کافی نداشته باشند، بنابراین اقدامات مسئولان اصفهان در راستای شناسایی این شهر قابل‌تقدیر است و هر چه بیشتر تلاش کنیم، به یافته‌های جدید‌تری در رابطه با این فرهنگ ریشه‌دار اسلامی و ایرانی که تمرکزش در اصفهان است دست خواهیم یافت.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت با تأکید بر اینکه جا دارد گذشته خود را کاوش کرده و هرچه ارکان تمدن اسلامی را تشکیل می‌دهد در منظر مردم قرار دهیم، خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در این زمینه انجام شده است احیای آثار سلجوقی است؛ دورانی که کشور ایران به وسیع‌ترین حوزه جغرافیایی خود رسیده بود و تحت کفایت خواجه نظام‌الدین طوسی اداره می‌شد.

 

ولایتی ادامه داد: یک چنین حکومت یکپارچه‌ای مجالی را برای رشد و توسعه فرهنگ اسلامی - ایرانی فراهم کرد؛ بنابراین کاری که از سال قبل در اصفهان برای آشکار کردن تأثیرات مهم سلجوقیان و به‌ویژه شخص خواجه نظام الملک در توسعه فرهنگ و پیشرفت تمدن ایران- اسلامی شروع شده قابل تقدیر است.

 

وی با اشاره به اهمیت مسئله گردشگری و ارتباط آن با موضوع اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: قطعاً اگر اقتصاد ما تک‌محصولی باشد آسیب‌پذیر خواهد بود بر این اساس بحث گردشگری می‌تواند یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی باشد.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: با توجه به ثروت عظیم فرهنگی و تمدنی که جای‌جای ایران وجود دارد می‌توانیم یک نمونه بسیار خوب و عملیِ گردشگریِ سالم باشیم.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :