موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/69492 :کد

0

رهبرمعظم انقلاب نظام رااز همه مشکلات به سلامت عبورداد‌‌ه اند

  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۹
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -رهبرمعظم انقلاب نظام رااز همه مشکلات به سلامت عبورداد‌‌ه اند

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت، نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داده‌اند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت، نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله محمد یزدی در سی وششمین جلسه از دور هفتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد به هدف از بعثت انبیاء اشاره کرد و گفت: نخستین مسئله خداشناسی است و باید بدانیم که جهان به این عظمت بی‌خود آفریده نشده، بلکه خالق آن بی‌همتا رب، مربی و تربیت کننده است.

 

وی بیان کرد: آیات زیادی در مورد معرفت به خدا وجود دارد و به انسان تذکر می‌دهد که آنچه در درون و بیرون تو هست همه نشانه و دلیل بر حقانیت خدا است و انسان نباید از این آیات و نشانه‌های مهم غفلت کند.

 

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: بنابر این از جمله اهداف بعثت انبیاء معرفت به خدا، خود، تزکیه و رسیدن به کمالات نفسانی و بعد تعلم و یادگیری است.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان باید ابتدا خود را از همه آلودگی پاک کند و بداند که ارزش انسان خیلی زیاد است گفت: علم بدون تزکیه ارزشی ندارد، عالم زمانی موثر خواهد بود که بتواند علم و تزکیه را با هم داشته باشد.

 

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه با بیان این که رسالت حووزیان سنگین است و آن هدایت جامعه است بیان کرد: حوزه مرکب از بخش‌‌هایی مانند مراجع، اساتید و طلاب است و نمایندگان در بخش دوم و سوم هستند و از حوزه انتظاراتی دارد و آن هم حاکمیت ولایت فقیه بعد از سرنگونی رژیم شاهنشاهی است.

 

آیت‌الله یزدی عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، نظامی بر پایه مبانی دینی و ارزشی و اسلامی و ولایت فقیه در این کشور حاکم شده است، این حاکمیت را حوزه باید حفظ و نگهبانی کند، اول باید ولایت فقیه را بشناسد و بعد آن را در جامعه تبلیغ کند.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری به بیانات رهبر انقلاب در مورد انقلابی بودن حوزه اشاره کرد و گفت: انقلابی بودن به معنای این است که انقلابی رژیمی را سرنگون کرده است و بعد از آن حاکمیت حکومت اسلامی که امام راحل در نجف اشرف تدریس کردند در کشور حاکم شد.

 

وی بیان داشت: خود امام راحل 10 سال عهده دار این حکومت و رهبری جامعه اسلامی بودند و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن شناسی و مدیریت نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور دادند.

 

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: انقلابی بودن به فرموده رهبر انقلاب به معنای حفظ و حراست حاکمیت ولایت فقیه از توطئه‌های دشمن است و دشمن به دنبال از بین بردن حاکمیت اسلام، قرآن و لایت فقیه است و تنها به دنبال این نیست که چرا بمب هسته‌ای، سپاه و نیروی زمینی دارید و چرا می‌خواهید استقلال فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشید.

 

وی گفت: رسالت حوزویان در درجه اول حراست و مرزبانی از حاکمیت اسلام و ولایت فقیه و در درجه بعدی ترویج و تبلیغ آن در جامعه است.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: باید از فکر و اندیشه طلاب نسبت به مسئله ولایت فقیه و حاکمیت آن و آینده حوزه و نظام مراقبت کرد و مبانی حاکمیت و ریشه ولایت فقیه را به طلاب شناساند.

 

وی افزود: رسالت حوزه علمیه قم در کنار تعلیم و تعلم و خداشناسی، مراقبت از حاکمیت ولایت فقیه و حفظ نظام است، اگر در کلاس درس یا در هر جلسه‌ای هستیم، وظیفه داریم، حاکمیت ولایت فقیه را به دیگران معرفی کنیم.

 

منبع:میزان

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :