موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/69502 :کد

0

۴ دلیل برای این که تلویزیون ۴K خریداری کنیم

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -۴ دلیل برای این که تلویزیون ۴K خریداری کنیم

قاعده کلی این است که جدیدترین و بهترین ویژگی ها در مدل های برتر قرار می گیرند که این مساله درباره تلویزیون ها نیز صادق است. در نتیجه، با خرید یک تلویزیون ۴K افزون بر وضوح بالاتر نمایشگر، شاهد رابط کار

قاعده کلی این است که جدیدترین و بهترین ویژگی ها در مدل های برتر قرار می گیرند که این مساله درباره تلویزیون ها نیز صادق است. در نتیجه، با خرید یک تلویزیون 4K افزون بر وضوح بالاتر نمایشگر، شاهد رابط کاربری و خدمات هوشمندتر، روشنایی بیشتر، رنگ هایی دقیق‌تر و حتی صدایی رساتر خواهید بود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران تنها چند ماه پیش بود که ایده خرید یک تلویزیون 4K اقدامی غیر منطقی و هزینه ای اضافی در نظر گرفته می شد اما جریان بازار با چنان سرعتی در حال تغییر است که امروز شرایط کاملا فرق کرده است. روند کاهش قیمت تلویزیون های 4K ادامه دارد و اکنون قیمت یک محصول 50 اینچی 4K الترا اچ‌دی با وضوح تصویر 3,840 در 2,160 پیکسل حتی به مرز 500 دلار نیز رسیده است و انتظار می رود در آینده قیمت هایی پایین‌تر را نیز شاهد باشیم.


 تلویزیون های الترا اچ‌دی نسبت به تلویزیون های اچ‌دی استاندارد کیفیت تصویر بهتری ارائه می کنند و بنابر پیش بینی شرکت پژوهشی GfK در سال 2016 شاهد فروش 62 میلیون تلویزیون 4K خواهیم بود، در شرایطی که فروش تلویزیون های اچ‌دی استاندارد 226 میلیون دستگاه پیش بینی شده است. همچنین، انتظار می رود فروش تلویزیون های 4K در سال 2017 به 73 میلیون دستگاه افزایش یابد. دیگر لازم نیست نسبت به پرداخت هزینه ای اضافی برای خرید یک تلویزیون 4K نگران باشید زیرا دلایلی قانع کننده می توانند این خرید را توجیه کنند.


1. مجموع بهترین ها در یک تلویزیون 4K

قاعده کلی این است که جدیدترین و بهترین ویژگی ها در مدل های برتر قرار می گیرند که این مساله درباره تلویزیون ها نیز صادق است. در نتیجه، با خرید یک تلویزیون 4K افزون بر وضوح بالاتر نمایشگر، شاهد رابط کاربری و خدمات هوشمندتر، روشنایی بیشتر، رنگ هایی دقیق‌تر و حتی صدایی رساتر خواهید بود. پس اگر در پی تجربه ای بهتر از تماشای تلویزیون هستید گزینه های 4K را مد نظر قرار دهید.


2. ارتقا بهتر به معنای تصویر بهتر

پس از برخی اشکالات اولیه در تبدیل برنامه های اچ‌دی به وضوح 4K، تولیدکنندگان تلویزیون آن دوران را پشت سر گذاشته و تصویری شارپ‌تر حتی برای برنامه های اچ‌دی استاندارد را ارائه می کنند. به عنوان مثال، تماشای یک دیسک بلوری در یک تلویزیون 4K می تواند به لطف ارتقا دقیق‌تر و شفاف‌تر کیفیتی بسیار بهتر از یک تلویزیون اچ‌دی استاندارد ارائه کند. اگرچه بیشتر برنامه هایی که مشاهده می کنید همچنان به صورت اچ‌دی پخش می شوند اما تماشای آنها در تلویزیون 4K تجربه بهتری را رقم می زند.


3. محتوای بیشتری در راه است

اگرچه شبکه های تلویزیونی همچنان با پخش برنامه های خود به صورت 4K فاصله دارند اما تولید محتوای 4K رو به افزایش است و کاربران به صورت روز افزون محتوای بیشتری را با این وضوح دانلود و استریم می کنند. شرکت های استریم ویدئو مانند نتفلیکس، آمازون ویدئو و وودو نیز محتوای 4K بیشتری را نسبت به گذشته ارائه می کنند.


از سوی دیگر، به نظر می رسد دیسک های 4K جدید برای نخستین بار طی سال جاری میلادی به همراه دستگاه های پخش کننده مخصوص روانه بازار خواهند شد که سامسونگ با پخش کننده بلوری 4K مدل UBD-K8500 با برچسب قیمت 400 دلار در این زمینه پیشرو است.


4. فرمت HDR

دامنه دینامیک بالا (HDR) وسعت گسترده‌تر رنگ، شدت رنگ شارپ‌تر و روشنایی بیشتر را به تصاویر 4K می بخشد. این فرمت تفاوت دیداری قابل توجهی به تصویر می بخشد. متاسفانه در حال حاضر سه نسخه مختلف از HDR موجود است که هر یک از سوی برخی شرکت های تولید کننده تلویزیون پشتیبانی می شوند و نسخه ای واحد در این زمینه وجود ندارد.


بر همین اساس می توانید یک تلویزیون 4K الترا اچ‌دی ارزان را انتخاب کرده و چندان خود را با HDR درگیر نکنید تا زمانی که فرمتی مشخص توسط تولیدکنندگان تلویزیون پذیرفته شود و یا مدلی را خریداری کنید که از دو فرمت Ultra HD Premium و Dolby Vision پشتیبانی می کند تا نسبت به استفاده از دستگاه خود در آینده نیز خیالتان راحت باشد.منبع :عصر ایران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :