موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اعتیاد

a/69510 :کد

0

فقط ۲۰ درصد معتادان بعد از ترک پاک می‌مانند

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -فقط ۲۰ درصد معتادان بعد از ترک پاک می‌مانند

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها ۲۰ درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترك پاك می‌مانند.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها 20 درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترك پاك می‌مانند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ علیرضا جزینی قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مصرف مواد روان‌گردان و شایع شدن در بین نسل جوان اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر مبارزه با مواد مخدر پیشگیری، درمان، کاهش آسیب‌ها، مقابله و همچنین حمایت‌های اجتماعی را دنبال می‌کنیم.

 
وی با اشاره به کشف 617 تن مواد مخدر در سال گذشته بیان کرد: سال گذشته موفق به کشف یک‌هزار و 800 کیلوگرم شیشه شدیم و 220 کارگاه تهیه شیشه نیز منهدم شد.
 
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بخش درمان نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است که از جمله آن‌ها می‌توان عنوان کرد که در حال حاضر 790 هزار نفر در حال درمان هستند.
 
جزینی با اشاره به این‌که میزان ماندگاری در درمان مواد مخدر کم است، تصریح کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها 20 درصد افرادی که تحت درمان قرار می‌گیرند بعد از ترك پاك می‌مانند.
 
وی با اشاره به این‌که 20 درصد افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند در قشر کارگران هستند، افزود: در حوزه آموزشی و کارگری نگرانی‌هایی وجود دارد.
 
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از امضای تفاهمنامه‌ای با دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و بیان کرد: در این خصوص با همکاری علما و ارائه آموزش‌های لازم می‌خواهیم مسئله پیشگیری را به یاری مبلغان گسترش دهیم.
 
جزینی با اشاره به ضرورت افزایش میزان مشارکت‌های اجتماعی و مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر یک امر ملی و همگانی است، این در حالی است که ما در عرصه بین‌المللی شاهد همکاری لازم نیستیم.
 
وی با اشاره به تولید هفت هزار تن مواد مخدر در افغانستان در هر سال گفت: بخشی از این مواد مخدر تولید شده در کشور ما کشف می‌شود.


منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :