موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/69530 :کد

0

تدوین نقشه راه توسعه پهن باند کشور

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۸
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -تدوین نقشه راه توسعه پهن باند کشور

واعظی در حضور مدیران همراه اول، ایرانسل، ایرانیان‌نت و FCPها گفت: شرکت‌ بزرگی نظیر مخابرات باید با امکانات عظیم در اختیار خود در جهت رونق کسب‌و‌کار ICT اقدام کند.

 

 

 

واعظی در حضور مدیران همراه اول، ایرانسل، ایرانیان‌نت و FCPها گفت: شرکت‌ بزرگی نظیر مخابرات باید با امکانات عظیم در اختیار خود در جهت رونق کسب‌و‌کار ICT اقدام کند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، یکی دو روز بیشتر از انتخاب و معرفی اعضای جدید هیات مدیره شرکت مخابرات ایران که دو سال و نیم است مورد قهر دولت قرار گرفته و بالغ بر 9 ماه می‌شود، اعضای دولت و سهام عدالت (دارنده بلوک 40 درصدی سهام مخابرات) جلسات هیات مدیره آن را ترک کرده‌اند، نمی‌گذرد که مقام عالی وزارت ارتباطات نسبت به این تغییر و تحول، ابراز خوشایندی ناملموسی کرد.


اکنون که هیات مدیره این شرکت خصوصی در چینشی قابل تأمل، توانسته نظر دولت را به دست آورد سریعا مورد حمایت لفظی وزیر ارتباطات در نشست تعیین نقشه راه و تقسیم کار ملی درباره توسعه شبکه پهن باند کشور قرار گرفت.


در نشستی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان و مسئولان ارشد وزارت ارتباطات و همچنین مدیران عامل شرکت‌های مخابرات ایران، مخابرات تهران، همراه اول، ایرانسل، ایرانیان‌نت و FCPها برگزار شد، نقشه راه و تقسیم کار ملی درباره توسعه شبکه پهن باند کشور مشخص گردید.


در این نشست علاوه بر اینکه مسئولان مربوطه، گزارش آخرین اقدام‌های انجام شده در طراحی و بهینه‌سازی شبکه ارتباطی در جهت تحقق اهداف پیش‌بینی شده را ارایه کردند، محمود واعظی با بیان اینکه هدف اصلی، توسعه شبکه با کیفیت مناسب هم‌راستا با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: طی دو سال گذشته، کمیته ارتقاء کیفیت در وزارت ارتباطات تشکیل شد و بهینه‌سازی شبکه و توسعه پهن باند کشور به عنوان موضوعات مهم در دستور کار قرار گرفت.


وزیر ارتباطات گفت: طی سال‌های گذشته، اقدامات پراکنده‌ای در شبکه ارتباطی کشور برای رفع نیاز مردم صورت گرفته بود اما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد شبکه منسجم و علمی به عنوان یک سیاست مهم، مورد برنامه‌ریزی قرار گرفت.


وی با بیان این مطلب که شرکت‌های بزرگ ارتباطی نظیر شرکت مخابرات ایران می‌بایست توسعه و ایجاد رقابت در کشور را به عنوان یک نگاه ملی در دستور کار خود قرار دهند، تصریح کرد: شرکت مخابرات باید با امکانات عظیم در اختیار خود، در جهت درآمدسازی برای توسعه شرکت و همچنین رونق کسب‌و‌کار ICT اقدام کند.


او خاطر نشان کرد: آماده‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی برای ارایه خدمات با کیفیت و قابل قبول به مردم به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت ارتباطات، به طور جدی پیگیری خواهد شد.


واعظی تصریح کرد: باید با ابتکارات، نوآوری و بهره‌گیری از تجربیات موفق در دنیا، سرویس‌های جدید تعریف شود تا شاهد رونق کسب‌و‌کار در حوزه ICT باشیم.


وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از سوی مقام معظم رهبری گفت: دولت اعتقاد جدی به این شعار دارد و تصمیم گرفته تا به جای انجام کارهای تبلیغاتی، اقدامات عملی برای تحقق آن را اجرایی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :