موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69543 :کد

0

داعش و افراط گرايان خطر جدی برای منطقه و جهان هستند

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۱
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -داعش و افراط گرايان خطر جدی برای منطقه و جهان هستند

اسقف اعظم يونان در ديدار رئيس كميسيون فرهنگي كشورمان، گفت: داعش و افراط گرايان خطر جدي براي منطقه و جهان هستند.

 

 

 

اسقف اعظم يونان در ديدار رئيس كميسيون فرهنگي كشورمان، گفت: داعش و افراط گرايان خطر جدي براي منطقه و جهان هستند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران،' ايرينيموس دوم' اسقف اعظم آتن و سراسر يونان روز پنجشنبه در ديدار رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به گسيل سيل پناهجويان به اروپا، افزود: داعش خطري جدي براي منطقه و جهان هستند و حركت سيل پناهجويان نيز به اروپا به علت اقدامات تروريستي اين گروه هاي افراطي است.


وي همچنين با اشاره به تلاش هاي كليسا و ويژگي هاي فرهنگي مردم يونان، بر حمايت مذهب ارتدكس از انسان ها به دور از رنگ و نژاد آنها تاكيد كرد و گفت: يونان هم اكنون ميزبان شايسته اي براي هزاران پناهجوي خاورميانه است و همه ما مي دانيم كه جنگ هاي منطقه عامل بحران پناهجويان گرديده است.


ايرنا از آتن نوشت: مقام كليساي يونان ضمن استقبال از همكاري دو طرف در موضوع گفت وگوي ميان اديان، خواستار پيگيري آن از طريق كارشناسان دو طرف گرديد. 


حجت الاسلام والمسلمين 'احمد سالك' رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي ايران نيز در اين ديدار با اشاره به نقش مهم مذاهب توحيدي در ايجاد صلح ، وحدت و ايجاد زندگي مسالمت آميز بين تمام انسان ها و بخصوص پيروان اديان الهي، تصريح كرد: اسلام دين رحمت ، برادري و برابري تمام انسان هاست و اديان توحيدي همگي براي هدايت انسان به سوي تعالي و داشتن زندگي مسالمت آميز هدايت مي كنند، بنابراين افراط گرايان و داعشي ها نه تنها به اسلام بلكه به هيج ديني معتقد نيستند و براي انسان و جان انسان ها هيچ ارزشي قائل نمي باشند.


وي تصريح كرد: تعصب گرايان منحصر به پيروان اسلام نمي باشند، بلكه تعصب گرايي كه پديده شومي است، در تمام جوامع و مذاهب وجود دارند كه انديشمندان و اساتيد حوزه دين، بايستي با همكاري و همدلي جهت مقابله با اين پديده شوم و ارايه حقايق اديان توحيدي به افكار عمومي جهان، مقابله كنند.


سالك گفت: افراط گرايان و داعشي ها با استفاده از نام دين در واقع به دين لطمه مي زنند و انسان هاي بي گناه را قتل و عام مي نمايند كه دين مبين اسلام تحت هيچ شرايطي نه تنها اين اقدامات را تاييد نمي كند، بلكه بشدت آن را محكوم و انسان ها را به سوي داشتن زنگي مسالمت آميزي توام با صلح و آرامش و برادري هدايت مي نمايد.


وي افزود: بنابراين در اين عصر وظيفه مسئولان حوزه ديني چه مسلمان و چه مسيحي در اين رابطه بسيار سنگين و حياتي است و بايستي حقايق اديان الهي و مفهوم عالي آنها را با همكاري يكديگر، به جوانان ارايه دهند تا ريشه تعصب گرايي و افراط گرايي در جهان خشكانده شود.


رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي كشورمان گفت: افراط گرايان توسط تعدادي از كشورهاي غربي و با همراهي و كمك تعدادي از كشورهاي عربي منطقه شكل گرفت ، حمايت و سازماندهي شده و هم اكنون با راه اندازي اين گروه هاي تروريستي توسط اين كشورها نه تنها منطقه بلكه جهان را با خطر جدي مواجه كرده است.


وي همچنين با اشاره به سفر اخير نخست وزير يونان و هيات همراه به تهران و ملاقات با مقامات عاليرتبه جمهوري اسلامي ايران، اشتراكات فرهنگي دو ملت و همكاري هاي فرهنگي فيمابين از جمله گفتگوي اديان كه درگذشته با كليساي ارتدوكس يونان برگزار گرديده است، را سازنده دانست. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :