موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/69546 :کد

0

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده جهانی و همگانی است

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده جهانی و همگانی است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده جهانی و همگانی است از عزم و همکاری سه کشور ایران، ایتالیا و افغانستان در این راستا خبر داد.

 

 

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده جهانی و همگانی است از عزم و همکاری سه کشور ایران، ایتالیا و افغانستان در این راستا خبر داد.
به گزارش تحلیل ایران، سردار علی مویدی در اختتامیه دوره آموزشی مبارزه با مواد مخدر برای افسران پلیس کشور افغانستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره آموزشی، گفت: این دوره آموزشی محصول تلاش سه کشور ایران، ایتالیا و افغانستان است و موید عزم جدی این سه کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر به شمار می آید.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بیان کرد: کشورهای منطقه به ویژه افغانستان بیشترین هزینه مادی و معنوی را در راه مبارزه با مواد مخدر متحمل می شود لذا تنها راه برون رفت از این شرایط و کاهش هزینه های مادی و معنوی مبارزه با مواد مخدر، عزم و اراده جهانی است.


خبرگزاری میزان نوشت: سردار مویدی با بیان اینکه نگاه تک بعدی به مبارزه با مواد مخدر راه نتیجه بخشی نخواهد بود، تصریح کرد: ایران و ایتالیا با درک این موضوع و اقدام در راستای تعامل با کشور افغانستان گام موثری برای انتقال دانش و تجربیات خود برداشته اند.


وی ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر نباید صرفا معطوف به روش مقابله ای باشد بلکه باید از مسیر دانش، کسب تخصص و ... برای این مبارزه بهره برد.


سردار مویدی عنوان کرد: به خوبی به این درک رسیده ایم که همه کشورها با تعامل بیشتر، تخصصی تر کردن ارگان های مبارزه با مواد مخدر و انتقال دانش و تجربیات خود به کشور دوست و همسایه افغانستان می توانند کمک کنند.


وی بیان کرد: از وزیر امور خارجه ایران و ایتالیا که در راستای امضای تفاهم نامه پلیس مبارزه با مواد مخدر دو کشور گام برداشته اند، تشکر می کنم.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اضافه کرد: برخی از کشورها علیرغم حضور طولانی در افغانستان هیچ کمکی و همکاری در راستای مبارزه با مواد مخدر در این کشور نداشتند.


این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در سال های گذشته، انگیزه و جدیت در دو کشور ایران و ایتالیا برای کمک به افغانستان و مبارزه با مواد مخدر وجود داشته است.


سردار مویدی تأکید کرد: در ابتدای مسیر هستیم و تا رسیدن به اهداف متعالی باید گام های بلندی برداریم.


وی یادآور شد: کشور افغانستان نیز در این راستا همکاری مطلوبی با پلیس ایران و ایتالیا داشته است و افسران رابط پلیس افغانستان در دوره های آموزشی که توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران برگزار شد، مشارکت و حضور فعالی داشتند .


سردار مویدی از آمادگی پلیس ایران برای انتقال دانش عملیاتی و تخصصی خود به پلیس افغانستان خبر داد و افزود: در بین کشورهای اروپایی این عزم برای تبادل اطلاعات و دانش و تجربه در راستای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و کشور ایتالیا در این مهم در خط مقدم است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :