موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/69554 :کد

0

آغاز دومین مرحله دهمین دوره انتخابات مجلس

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -آغاز دومین مرحله دهمین دوره انتخابات مجلس

مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و در ۵۵ حوزه انتخابیه برای کسب ۶۸ کرسی مجلس آغاز شد.

 

 

 

مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و در ۵۵ حوزه انتخابیه برای کسب ۶۸ کرسی مجلس آغاز شد.

 
 

به گزارش تحلیل ایران، مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 21 استان و در 55 حوزه انتخابیه برای کسب 68 کرسی مجلس آغاز شد.


57 نامزد اصولگرا، 41 نامزد اصلاح‌طلب، 4 نامزد اعتدال‌گرا و 34 نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند.

براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 21 استان و 55 حوزه انتخابیه برای کسب 68 کرسی مجلس آغاز شد.

 

فرایند رأی‌گیری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح روز جمعه 10 اردیبهشت آغاز شد. در این دور انتخابات افرادی می‌توانند در رأی‌گیری شرکت کنند که در مرحله اول انتخابات یا در هیچ حوزه انتخابیه رأی نداده باشند و یا در حوزه‌هایی رأی داده باشند که انتخابات به مرحله دوم کشیده شده است.


خبرگزاری تسنیم نوشت: در انتخابات دور دوم مجلس باید 68 کرسی باقی‌مانده مشخص شود که براین اساس در تعیین تکلیف نهایی جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم از حساسیت بالایی برخوردار است.


توضیح: در جدول زیر نمایندگان منتخب اصولگرا با رنگ زرد، نمایندگان منتخب اصلاح‌طلب با رنگ آبی، نمایندگان منتخب اعتدال‌گرا با رنگ بنفش و نمایندگان مستقل با رنگ سبزمشخص شده‌اند.

 

استان آذربایجان‌شرقی

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات برای تعیین نفرات سوم، چهارم، پنجم و ششم بین محمد حسین فرهنگی (اصولگرا) زهرا ساعی (اصلاح‌طلب) علیرضا منادی (مستقل) محمد اسماعیل سعیدی (اصولگرا) علی اصغر الموسوی (اصلاح‌طلب) سید محمدرضا میرتاج‌الدینی (اصول‌گرا) شهاب‌الدین بی‌مقدار (اصلاح‌طلب) و عباس عباس‌زاده (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر: انتخابات بین حسین‌زاده (اصولگرا) و دواتگری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مرند و جلفا: انتخابات بین شافعی (اصلاح‌طلب) و حسن‌نژاد (اصولگرا) به‌ دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه اهر و هریس: انتخابات بین حسینیان (اصولگرا) و عبداللهی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سراب: انتخابات بین نصیرپور (اصلاح‌طلب)، داوودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شبستر: انتخابات بین علیلو (اصولگرا) آقاپور (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان آذربایجان‌غربی

حوزه انتخابیه ارومیه: انتخابات برای تعیین نفر دوم و سوم بین هادی بهادری (اصلاح‌طلب)، روح‌الله حضرت‌پور (اصول‌گرا)، ‌حاکم ممکان (مستقل) و مجید دودکانلوی میلان (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سلماس: انتخابات بین رسول جلایر (اصولگرا) و شهروز برزگر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب: انتخابات بین عیسی‌زاده (اصولگرا)، هاشمی (اصولگرا) و میرزایی (اصلاح‌طلب) و جهانبخش محبی‌نیا (اصول‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان اردبیل

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین محمد فیضی (اصلاح‌طلب) و سید کاظم موسوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: انتخابات بین ایرج بیگدل‌لو (اصولگرا) و شکور پورحسین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان اصفهان

حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان: انتخابات بین حجت‌الاسلام آقایی‌ (اصولگرا)، سمیه محمودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سمیرم: انتخابات بین سلیمی (اصولگرا) و جعفری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان ایلام

حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران: انتخابات بین جلال میرزایی (اصلاح‌طلب)، لطیف صادقی (اصولگرا)، سلام امینی (مستقل) و سارا فلاحی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر و آبدانان: انتخابات بین شادمهر کاظم‌زاده (مستقل) و علی‌محمد احمدی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان تهران

حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه: انتخابات بین سید احمد رسولی‌نژاد (اصولگرا) و قاسم میرزایی نیکو (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان: انتخابات بین ابراهیم نکو (اعتدال‌گرا) و حجت الاسلام نوروزی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد: انتخابات بین حسین گروسی (اعتدال‌گرا) و محمد محمودی شاه‌نشین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار:انتخابات بین علی کاظمی (اصلاح‌طلب) و قدرت‌الله حمزه (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بروجن: انتخابات بین خدیجه ربیعی (مستقل) و علی نادری‌فرد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان خراسان‌رضوی

حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه و مه‌ولات: انتخابات بین ابوالقاسم خسروی (اصولگرا) و باستانی (اعتدال‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان خوزستان

حوزه انتخابیه اهواز: انتخابات بین همایون یوسفی (اصلاح‌طلب)، جواد کاظم‌نسب (اصلاح‌طلب)، علی ساری (اصلاح‌طلب)، سید شریف حسینی (اصولگرا)، شکرخدا موسوی (اصولگرا) و شبیب جویجری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه آبادان: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین غلامرضا شرفی (اصولگرا) و محمد مولوی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ایذه و باغ‌ملک: انتخابات بین سیدهادی طباطبایی (اصولگرا) و هدایت‌الله خادمی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بهبهان: انتخابات بین محمودرضا ضرغامی (اصلاح‌طلب) و حبیب‌الله کشت‌زر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا: انتخابات بین علی عسگر ظاهری (مستقل) و علیرضا ورناصری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ماهشهر و امیدیه:انتخابات بین حبیب آغاجری (اصولگرا) و گل‌مرادی(اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان زنجان

حوزه انتخابیه زنجان و طارم: انتخابات بین فریدون احمدی (اصولگرا)، سید افضل موسوی (اصلاح‌طلب)، کریم خان‌محمدی (مستقل) و علی وقف‌چی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره: انتخابات بین محمدرضا خان‌محمدی (اصولگرا) و محمد عزیزی (اصولگرا)‌  به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خدابنده: انتخابات بین سید البرز حسینی (مستقل) و احمد بیگدلی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان فارس

حوزه انتخابیه شیراز: انتخابات برای تعیین نفر چهارم بین علی اکبری (اصلاح‌طلب) و جعفر قادری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نورآباد ممسنی:انتخابات بین مرادی (اصولگرا) و گودرزی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه داراب: انتخابات بین عسگری (اصولگرا) و انصاری (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نیریز و استهبان: انتخابات بین فرهاد طهماسبی (اصولگرا) و اصغر مسعودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کردستان

حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین سید احسن علوی (مستقل) و سالار مرادی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد: انتخابات بین منصور مرادی (مستقل) و امید کریمیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه کرمانشاه: انتخابات برای تعیین نفر سوم بین احمد صفری (اصلاح‌طلب) و سید سعید حیدری طیب (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی: انتخابات بین حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و محمد رستگار (اعتدال‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان گلستان

حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا:انتخابات بین عبدالغفور امان‌زاده (مستقل)، نورمحمد تربتی‌نژاد(اصلاح‌طلب)، نبی هزارجریبی (اصلاح‌طلب) و سید علی طاهری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه کردکوی و ترکمن و بندرگز: انتخابات بین رحمت‌الله جلالی (اصولگرا) و رامین نورقلی‌پور (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مینودشت و کلاله و مراوه‌تپه: انتخابات بین نجیب حسینی (مستقل) و شهرام کوسه‌غراوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان گیلان

حوزه انتخابیه رشت: انتخابات برای تعیین نفر دوم و سوم بین جبار کوچکی‌نژاد (اصولگرا)، سیدعلی آقازاده دافساری (اصولگرا)، سیدولی‌الله عظمتی (اصولگرا) و محمدصادق حسنی جوریابی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رودبار: انتخابات بین صمد مرعشی (اصولگرا) و منوچهر جمالی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان لرستان

حوزه انتخابیه بروجرد:انتخابات بین علاءالدین بروجردی (اصولگرا)، هادی مقدسی (مستقل) عباس گودرزی (اصولگرا) و فاطمه مقصودی (مستقل) به‌دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره: انتخابات بین محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب)، مرتضی محمودوند (مستقل)، محمدرضا ملک‌شاهی راد (اصولگرا) و اعظم محمدنیا (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دورود و ازنا: انتخابات بین حسین گودرزی (اصولگرا) و مجید کیانپور (مستقل) به‌ دور دوم کشیده شد.

استان مازندران

حوزه انتخابیه قائم‌شهر: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین علیپور (اصولگرا) و ادیانی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بابل: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین حسین نیازآذری (مستقل) و همت‌الله طاهرنژاد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان مرکزی

حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب: انتخابات برای تعیین نفر دوم بین محمدحسن آصفری (اصولگرا) و سید مهدی مقدسی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه:انتخابات بین شهلا میرگلوبیات (اصولگرا) و محمدرضا منصوری (اصلاح طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شازند: انتخابات بین غفاری (اصولگرا) و ابراهیمی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش: انتخابات بین خالد زمزم‌نژاد (اصلاح‌طلب) و احمد جباری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان همدان

حوزه انتخابیه رزن: انتخابات بین حسن لطفی (اصلاح‌طلب) و عطا‌ءالله سلطانی صبور (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ملایر:انتخابات برای تعیین نفر دوم بین احمد آزادی‌خواه (اصولگرا) و علیرضا امامی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان یزد

حوزه انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق: انتخابات بین محمدرضا بابایی (اصولگرا) و صباغیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

 
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :