موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/69569 :کد

0

بررسی تاثیر تکنولوژی در تولید محصولات MDF

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۵
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -بررسی تاثیر تکنولوژی در تولید محصولات MDF

به‌کارگیری نرم‌افزارهایی همچون CAD & CAM و شبیه‌سازی سه‌بعدی، شرکت فضاگویا را به یکی از بازیگران اصلی صنعت چوب و مبلمان اداری تبدیل کرده است.

 

بیش از دو دهه فعالیت بر پایه استفاده از ماشین‌آلات فوق‌مدرن، نگرش توسعه در فرایندهای تولید محصولات بر پایه مهندسی، به‌کارگیری نرم‌افزارهایی همچون CAD & CAM و شبیه‌سازی سه‌بعدی، شرکت فضاگویا را به یکی از بازیگران اصلی صنعت چوب و مبلمان اداری تبدیل کرده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا، پایه‌های اولیه این شرکت در سال 1376 بنا نهاده شد و هم‌اکنون با دارا بودن سه سالن تولید مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا و جدیدترین نرم‌افزارهای قدرتمند، امکان تولید M2M و B2B را ایجاد کرده و بدین ترتیب سهم بسزایی از بازار تولید محصولات اداری و خانگی را به خود اختصاص داده است.


این شرکت از ابتدای تاسیس خود بر سفارشی‌سازی تاکید داشت با وجودی که تا پیش از آن کار بسیار مشکلی محسوب می‌شد.


صنعت چوب دوره‌های مختلفی از تحول را پشت سر گذاشته است؛ دهه 70، دهه معرفی کاربرد نرم‌افزار برای تولید بود که با استفاده از اتوکد و ایجاد معماری دیجیتال، محاسبات و روش‌های سنتی جای خود را به فضاسازی و طراحی داد.


تولید سفارشی و متناسب با نیاز مشتریان، امکان انتخاب نوع مواداولیه، رنگ و یراق از جمله اتفاقات مهم این دهه بود و شرکت فضاگویا این قابلیت‌ها را به بازار مصرف معرفی کرد.


دهه 80 با توسعه تکنولوژی و فراگیر شدن کاربرد کامپیوتر در طراحی و تولید، امکان اتصال رایانه‌ها به ماشین‌آلات نیز گسترش پیدا کرد به گونه‌ای که دستگاه‌های جدید با اتصال به فایل‌های طراحی، به طور خودکار تنظیمات را برنامه‌ریزی و با کیفیت و دقت بالایی تولید می‌کردند.


دهه 90 سرآغاز تغییرات و ایجاد نگرش‌های مبتنی بر HSE به معنای ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست، در فضاهای اداری و دفترها محسوب می‌شد که نتیجه آن استفاده از تکنولوژی‌ها و یراق‌آلات متناسب با شرایط ایمن محیط کار و توجه به سلامتی کارکنان بود.


شرکت فضاگویا با رعایت شرایط کامل ارگونومی در طراحی و تولید و استفاده از یراق‌آلات و تجهیزات متناسب با شرایط سلامتی کارکنان، نسل جدیدی از محصولات را به جامعه معرفی کرد.


همچنین با هوشمندسازی دفترها و تجهیز آن‌ها به سیستم‌های مدیریت روشنایی و تولید محصولاتی با حداقل مصرف انرژی، گام‌های به‌سزایی را در توسعه پایدار برداشته و نقطه عطف توسعه و توجه به فضای دیجیتال و کمک به کاهش مصرف انرژی و منابع، سامانه بی‌پرت بوده که از سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

 

                               

صنعت     بازار     نرم افزار     توسعه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :