موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/69580 :کد

0

نصب دستگاه هويت ياب در شعب رای استان تهران

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -نصب دستگاه هويت ياب در شعب رای استان تهران

رئيس ستاد انتخاباتي استان تهران از استقرار دستگاه هاي هويت ياب در شعب ويژه مرحله دوم انتخابات مجلس خبر داد .

 

 

 

رئيس ستاد انتخاباتي استان تهران از استقرار دستگاه هاي هويت ياب در شعب ويژه مرحله دوم انتخابات مجلس خبر داد و گفت كه با نصب اين دستگاه ها در سه حوزه انتخابي استان تهران، از راي گيري دوباره افراد جلوگيري مي كند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ايرنا، سيد شهاب الدين چاوشي روز جمعه افزود: دستگاه هاي هويت ياب در 978 شعبه راي براي برگزاري مرحله دوم انتخابات در استان نصب شده اند. 


وي با اشاره به اينكه در هر شعب راي يك دستگاه هويت ياب وجود دارد تا مانع ريخته شدن راي دوباره شود گفت: كساني كه در مرحله اول در اين سه حوزه انتخابي استان تهران راي نداده باشند با شناسايي اين دستگاه حق راي دادن را ندارند و عوامل اجرايي صندوق هاي راي از اين اقدام ممانعت خواهند كرد.


رئيس ستاد انتخاباتي استان تهران از مجموع حوزه هاي انتخاباتي مجلس شوراي اسلامي استان، شش نفر از داوطلبان سه حوزه انتخابي استان حد نصاب آرا را كسب نكرده و به مرحله دوم انتخابات كشيده شدند.


چاوشي افزود: از شش نفر رقيب انتخاباتي در سه حوزه انتخابي شهرستان هاي دماوند و فيروزكوه، رباط كريم و بهارستان و شهريار، قدس و ملارد سه نفر با كسب بيشترين آرا راهي مجلس شوراي اسلامي خواهند شد.


چاوشي با بيان اينكه يك ميليون و 625 هزار نفر واجد شرايط راي دادن در اين سه حوزه هستند گفت: زمان انتخابات تا ساعت 18 عصر ادامه خواهد داشت.


وي در مورد تمديد زمان انتخابات گفت: به شرايط حضور مردم در صندوق هاي راي دارد كه به حسب قانون وزير كشور اين اختيار را دارد كه زمان انتخابات را بنابه شرايط موجود تمديد و براي اجرا به استانداري و فرمانداري ابلاغ كند.


چاوشي با اشاره به اينكه در مرحله اول بيش از 60 درصد واجدين شرايط در اين سه حوزه در انتخابات حضور داشتند افزود: با وجود اينكه مرحله دوم انتخابات نسبت به مرحله پيش از كاهش آرا برخوردار است ولي اين احتمال وجود دارد كه شاهد مشاركتي بيش از پيش مردم در پاي صندوق هاي راي باشيم.


معاون سياسي استانداري تهران از تلاش هاي تمامي عوامل اجرايي و نظارتي، نيروي انتظامي، قوه قضايي حاضر در شعب راي و نيز از فرمانداران، بخشداران، رسانه هاي همگاني و مجريان قانون انتخابات تشكر كرد. 


چاوشي با اشاره به اينكه رفتار اخلاقي نامزدهاي انتخابي معرف شخصيت افراد است به رقباي انتخاباتي توصيه كرد: پس از پايان انتخابات و تعيين نماينده منتخب در هريك از سه حوزه انتخابي استان تهران داوطلبان رقابت را فراموش كرده و با رفاقت براي حل مشكلات حوزه انتخابيه خود به همديگر كمك كنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :