موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69604 :کد

0

لاوروف نسبت به عواقب پیوستن سوئد به ناتو هشدار داد

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -لاوروف نسبت به عواقب پیوستن سوئد به ناتو هشدار داد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد در صورتی که سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندد، دست به اقدامات متقابل خواهد زد.

 

 

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد در صورتی که سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندد، دست به اقدامات متقابل خواهد زد.

 

 

لاوروف روز پنج شنبه (9 اردیبهشت) در مصاحبه با روزنامه سوئدی «داگنس نایتر» (Dagens Nyheter) گفت، به تصمیم سوئد برای پیوستن به ناتو احترام می گذارد، اما در صورت نزدیک شدن نیروهای این ائتلاف نظامی به مرزهای روسیه، مسکو ساکت نخواهد نشست. 


 

به گزارش تحلیل ایران ، وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: «در صورتی که سوئد به ناتو بپیوندد، تصور نخواهیم کرد که سوئدی ها قصد دارند به ما حمله کنند.»


وی تأکید کرد: «مطمئناً ما باید اقدامات فنی- نظامی را در خصوص مرزهای شمالی مان اتخاذ کنیم و در ذهن داشته باشیم که یک سازمان نظامی- سیاسی در طرف دیگر مرز وجود دارد که به روسیه به عنوان یک تهدید نگاه می کند و می خواهد تا به هر روش ممکن علیه آن بازدارندگی ایجاد کند.»

 

لاوروف در ادامه ضمن تأکید بر این اقدامات گفت وزارت دفاع این کشور این اقدامات را به طور دقیق بررسی و تعیین خواهد کرد. 


وی افزود، با وجود تمایل ناتو و سوئد به «روسیه هراسی» و همچنین تصمیم استکهلم برای پیوستن به تحریم های اروپا علیه روسیه، مسکو به دامن زدن به فعالیت‌های نظامی مقابله ای هیچ علاقه ای ندارد.

 منبع : پرس تی وی فارسی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :