موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/69664 :کد

0

فرجام‌خواهی در حکم محرومیت پلاتینی توسط CAS شنیده شد

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -فرجام‌خواهی در حکم محرومیت پلاتینی توسط CAS شنیده شد

دادگاه عالی حکمیت ورزش (CAS) درخواست تجدیدنظر در حکم محرومیت رئیس پیشین یوفا را امروز (جمعه) شنید.دادگاه عالی حکمیت ورزش (CAS) درخواست تجدیدنظر در حکم محرومیت رئیس پیشین یوفا را امروز (جمعه) شنید.


به گزارش تحلیل ایران، فرجام‌خواهی میشل پلاتینی نسبت به حکم محرومیت شش ساله‌اش توسط کمیته اخلاق فیفا امروز (جمعه) توسط دادگاه عالی حکمیت ورزش (CAS) شنیده شد و سپ بلاتر، رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز در بین شاهدان این جلسه حضور داشت.  پلاتینی که خود را با تاکسی به محل دادگاه در لوزان سوئیس رساند، امیدوار است که محرومیتش توسط این دادگاه لغو شود و بتواند در مسابقات یورو 2016 که کشورش یعنی فرانسه میزبانش است، حضور پیدا کند. CAS اعلام کرده که رأی خود در خصوص فرجام‌خواهی پلاتینی را اوایل هفته آینده اعلام خواهد کرد.


سپ بلاتر، رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و میشل پلاتینی، رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به‌علت رد و بدل شدن دو میلیون دلار وجه نقد - از این رقم به عنوان رشوه یاد شده - بین این دو در سال 2011، از سوی کمیته اخلاق فیفا به مدت هشت سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. هرچند در آستانه برگزاری انتخابات ریاست فیفا، دادگاه تجدیدنظر محرومیت بلاتر سوئیسی و پلاتینی فرانسوی را از هشت به شش سال کاهش داد.


پلاتینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با لبی خندان گفت: امروز، بازی جدیدی را در فینال آغاز کردیم و امیدوارم که نتیجه خوبی داشته باشد. البته خوش‌بینم که ما در این بازی پیروز خواهیم شد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :