موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوزه

a/69696 :کد

0

استکبار حضور مردم در صحنه‌های مختلف را نشانه رفته است

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -استکبار حضور مردم در صحنه‌های مختلف را نشانه رفته است

یکی از مراجع تقلید گفت: استکبار اکنون حضور مردم در صحنه‌های مختلف را نشانه‌گیری کرده است؛ اگر خدای نکرده مردم در صحنه نباشند، رهبر علی ابن ابیطالب(ع) هم باشد شکست قطعی است.یکی از مراجع تقلید گفت: استکبار اکنون حضور مردم در صحنه‌های مختلف را نشانه‌گیری کرده است؛ اگر خدای نکرده مردم در صحنه نباشند، رهبر علی ابن ابیطالب(ع) هم باشد شکست قطعی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در بیست و دومین اجلاس سالانه اساتید جامعه المصطفی العالمیه، ضمن گرامیداشت مقام اساتید و روز معلم، شهید مطهری را فخر دنیا و آخرت دانست و اذعان کرد: خیلی از مردم وقتی وارد صحنه معاد می‌شوند، کسی این‌ها را از پشت سر هل می‌دهد و این مایه ننگ است؛ ولی زمانی که شهدا وارد می‌شوند؛ دیگر صاحب و شاهد ندارد.


آیت‌الله جوادی آملی حق را واحد سنجش اعمال آدمی چون؛ نماز، روزه و اخلاق عنوان کرد و اظهار کرد: شهید خصوصیتی دارد که در صحنه معاد وزن دماء او را با مداد عالم می‌سنجند و عالم شهید، وزن و موزون را با هم به همراه دارد و به عالم شهید برابر احسن ما عمله پاداش می‌دهند.


استاد و مفسر حوزه با تأکید بر این که خداوند متعال با عده ای کریمانه عمل کرده و او را برابر برجسته‌ترین اعمالش قرار می‌دهد، اظهار کرد: در روایات اسلامی تمام فعالیت‌های مؤمن با برکت بوده، کار مؤمن با دست چپ، همان برکتی دارد که با دست راست دارد.


آیت‌الله جوادی آملی به عهد نامه مالک اشتر نیز اشاره ای کرد و گفت: مردم عمود سیاست هستند، لذا مسئولین باید با ظاهر و باطنی یکسان با مردم بوده، ضمن درک نیازهای مردم، ایشان را با فرهنگ غنی آشنا کند.


وی با بیان اینکه اگر خدای نکرده مردم در صحنه نباشند، رهبر علی بن ابیطالب(ع) هم باشد شکست قطعی است، اظهار کرد: از مهم‌ترین رسالت‌های حوزه این است که مردم را سرپا نگه دارند؛ آراء تفسیری، عرضه سؤالات به قرآن و گرفتن جواب از قرآن تنها چیزی است که مردم را نگه می‌دارد.


این مرجع تقلید به تجربه‌های استکبار در راه‌اندازی جنگ‌های جهانی و پیگیری جنگ‌های نیابتی اشاره کرد و ادامه داد: استکبار اکنون حضور مردم در صحنه‌های مختلف را نشانه‌گیری کرده است؛ مادامی که سطح فکری مردم پائین بوده، اخلاق، احکام و حقوق نزول کند، همه چیز در خطر خواهد بود. ما می‌توانیم با یک دست وزن و با دست دیگر موزون باشیم.


وی ضمن اشاره به روایتی از امام علی(ع) با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز این روزها این فرمایش را دارند، اظهار کرد: «من قضی حق من لایقضی حقه فقد عبده»؛ شما پیمان بسته‌اید با کسی، شما می‌خواهید به پیمان عمل کنید، او به پیمان عمل نکند این بردگی است.


این مرجع تقلید تأکید کرد: ملتی با ملتی و دولتی با یک دولتی تعهد سپرده و توافق کرده و او به عهدش عمل نمی‌کند و این به عهدش عمل می‌کند؛ مبادا برده این‌ها باشید، هرچه آن‌ها کردند شما هم انجام دهید، این حرف‌های زنده کتاب و سنت است.


آیت‌الله جوادی آملی افزود: اگر ما محور اصلی را قرآن کریم قرار دهیم، از جنگ اصغر به جهاد اوسط و از جهاد اوسط به جهاد اکبر برسیم، این کار شدنی است و خیلی‌ها این راه را رفته‌اند و جامعه المصطفی و بزرگان و اساتیدی که در اینجا تربیت شده‌اند، سهم به سزا و تعیین کننده‌ای در نشر معارف الهی دارند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :