موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رخدادهای سیاسی

a/69742 :کد

0

یک نهاد مستقل باید در خصوص حمله به بیمارستان قندوز تحقیق کند

  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -یک نهاد مستقل باید در خصوص حمله به بیمارستان قندوز تحقیق کند

پس از آنکه ارتش آمریکا از اتمام بررسی پرونده حمله به بیمارستان قندوز و «غیرعمدی» تشخیص داده شدن این ماجرا خبر داد، سازمان پزشکان بدون مرز اعتراض کرد.

پس از آنکه ارتش آمریکا از اتمام بررسی پرونده حمله به بیمارستان قندوز و «غیرعمدی» تشخیص داده شدن این ماجرا خبر داد، سازمان پزشکان بدون مرز اعتراض کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ساعتی پس از اعلام نتیجه تحقیق پنتاگون در خصوص حمله به بیمارستان پزشکان بدون مرز در شهر قندوز افغانستان، این سازمان خیریه بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای به این گزارش اعتراض کرد.


خلاصه گزارش امروز پنتاگون این بود که 16 افسر مقصر در قتل 22 پزشک و بیمار بیگناه، به دلیل این «اشتباه غیرعمدی» تنبیه شده‌اند و این اقدام آنها به هیچ وجه در حکم جنایت جنگی نبوده است. 


در متن بیانیه اعتراضی پزشکان بدون مرز ضمن تأکید بر بی‌پاسخ ماندن بسیاری از سوالات، آمده است: «پزشکان بدون مرز بارها اعلام کرده که صرفاً اجرای یک تحقیق از سوی نظامیان در خصوص حمله قندوز، رضایت‌بخش نخواهد بود؛ هیچ‌کس به تقاضای ما برای تحقیق بی‌طرفانه و مستقل این واقعه از سوی یک کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی، پاسخی نداده است.»


در جای دیگری از بیانیه پرشکان بدون مرز، با اتکا بر سخنان امروز ژنرال «ژوزف ووتل» فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی (سنت‌کام)، از «اعتراف به عملیات بی‌مهابای نظامی در یک منطقه مسکونی پرجمعیت» انتقاد شده است.


پزشکان بدون مرز در انتهای بیانیه اعلام کرده که تا زمان دریافت تضمینی محکم و شفاف مبنی تکرار نشدن چنین وقایعی، نمی‌توانیم تیم خود را به افغانستان بازگردانیم.»


منبع :خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :