موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69854 :کد

0

انتقاد لاوروف از توسعه ناتو در مرزهای روسیه

  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -انتقاد لاوروف از توسعه ناتو در مرزهای روسیه

وزیر امورخارجه روسیه نسبت به نزدیک تر شدن نیروهای ناتو به مرزهای روسیه هشدار داد و گفت مسکو اقدام ضروری و لازم برای دفاع از مرزهای خود را اتخاذ خواهد کرد.

 

وزیر امورخارجه روسیه نسبت به نزدیک تر شدن نیروهای ناتو به مرزهای روسیه هشدار داد و گفت مسکو اقدام ضروری و لازم برای دفاع از مرزهای خود را اتخاذ خواهد کرد.


سرگئی لاورف در گفتگو با روزنامه سوئدی « داگنس نیهتر» گفت:« ناتو در حال توسعه مرزهای خود به سمت روسیه است.»   


به گزارش تحلیل ایران،  لاوروف ضمن رد ادعای ناتو مبنی براینکه روسیه اقدامات خطرناکی در نزدیکی مرزهای اعضای این سازمان انجام می دهد گفت: «این یک رفتارغیراخلاقی است تا چهره واقعیت خدشه دار شود.»


وزیر امورخارجه روسیه گفت:« تاسیسات نظامی ناتو به تدریج درحال نزدیک شدن به مرزهای روسیه است. اما هنگامیکه روسیه برای تامین امنیت مرزهای خود اقدام می کند، آن را اقدامات خطرناک روسیه در مرزهای ناتو معرفی می کنند.»


این دیپلمات ارشد روس افزود، ارسال سامانه موشکی و نیروی نظامی به نزدیکی مرزهای روسیه نقض آشکار توافقنامه روسیه و ناتو در سال 1997 می باشد. مسکو توجهی به موضعگیری ها و اظهارات مقامات ناتو ندارد، آنچه برای مسکو اهمیت دارد اقدامات عملی ناتو است.

 

روابط روسیه و ناتو طی چند سال گذشته همواره پر تنش بوده است. این تنش در چند روز گذشته و با حضور یک ناو شکن آمریکایی در نزدیکی پایگاه دریایی روسیه در دریایی بالتیک که به مانورهواپیماهای روسی در نزدیکی آن منجر شد، افزایش یافت.


وزیر امورخارجه روسیه این اقدام هواپیماهای جنگی ارتش این کشور را کاملا قانونی خواند و گفت، آنها می خواستند از فاصله ای مطمئن نگاهی به این کشتی جنگی آمریکایی بیاندازند.


ناتو از آوریل 2014 (اردیبهشت 93) و پس از آنکه شبه جزیره کریمه به روسیه ملحق شد، تمامی همکاری خود را با مسکو به حالت تعلیق درآورد و استقرار نیروهای خود را در نزدیکی مرزهای روسیه قوت بخشید.

منبع : پرس تی و فارسی

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :