موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/69907 :کد

0

۲۵هزارنفر در آذربایجان‌ غربی دراردوهای جهادی حضور می یابند

  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -۲۵هزارنفر در آذربایجان‌ غربی دراردوهای جهادی حضور می یابند

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌ غربی گفت: امسال ۲۵ هزار نفر دانش‌آموز و دانشجوی استان آذربایجان‌ غربی در اردوهای جهادی حضور می‌یابند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌ غربی گفت: امسال ۲۵ هزار نفر دانش‌آموز و دانشجوی استان آذربایجان‌ غربی در اردوهای جهادی حضور می‌یابند.


به گزارش تحلیل ایران، احمد رحمانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیج سازندگی از جمله نخستین سازمان‌هایی است که در محرومیت‌زدایی و پر کردن اوقات فراغت جوانان فعالیت می‌کند اظهار داشت: این سازمان از سال 92 تا پایان سال گذشته شش میلیارد ریال تسهیلات در قالب اقتصاد مقاومتی در 27 عرصه به مردم خدمت کرده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌ غربی افزود: علاوه بر آن در زمینه اشتغال‌زایی برای 13 هزار نفر را فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در سال 95 تصریح کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌ غربی قطب کشاورزی کشور بوده و مقام نخست تولید سیب را دارد اما دارای بسته‌بندی و سورتینگ مناسب نیست برای همین این سازمان علاوه بر حمایت از کارخانه‌های کوچک سورتینگ، کار بسته‌بندی مناسب سیب برای صادرات را انجام می‌دهد.

 

رحمانی گفت: تاکنون با حمایت سازمان بسیج سازندگی بزرگترین سورتینگ شمال‌غرب کشور در ارومیه راه‌اندازی شده و زمینه اشتغال‌زایی برای جوانان را فراهم کرده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: با توجه به اینکه این استان با مشکل بیکاری مواجه بوده و با توجه به اینکه آذربایجان‌ غربی قطب معدن کشور است سازمان بسیج سازندگی در نظر دارد که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت یک شهرک سنگ در استان برای جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد اشتغال ایجاد کند.

رحمانی با اشاره به اینکه در سال گذشته اردوهای جهادی در سه قسمت دانشجویی، دانش‌آموزی و طلاب برگزار شد اظهار داشت: این افراد در زمینه مرمت و بهسازی مدارس استان فعالیت کردند.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و 140 نفر دانشجوی خواهر و دو هزار و 650 دانشجوی برادر به اردوهای جهادی و به مناطق روستایی استان اعزام شدند و در زمینه بهداشتی و عمرانی فعالیت‌هایی را انجام دادند.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی از افزایش 300 درصدی اعزام به اردوهای جهادی در استان خبر داد و گفت: امسال 25 هزار نفر دانش آموز و دانشجو در این اردوها حضور می‌یایند.

 

وی با بیان اینکه امسال اعتبار طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان به 50 میلیارد تومان رسیده است اظهار داشت: حتی در صورت استقبال از این موضوع به 100 میلیارد تومان نیز می‌رسد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌غربی با تاکید بر اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در سال 95 در استان گفت: در این رابطه اعتبارات امسال محرومیت‌زدایی در آذربایجان‌غربی 150 میلیارد تومان است.

 

وی با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج سازندگی در استان تصریح کرد: در این هفته 54 طرح محرومیت‌زدایی افتتاح و پنج طرح اقتصاد مقاومتی نیز اجرا می‌شود و در این رابطه چندین گروه پزشکی مجهز به مناطق روستاهایی محروم اعزام می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان‌غربی از تشکیل کاروان رسانه خبر داد و افزود: هدف از تشکیل آن شناسایی گزارش فعالیت‌های بسیج سازندگی به مسئولان در زمینه مسائل و مشکلات روستاها است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :