موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/69996 :کد

0

ملاحظه كاری دادگاه های اروپایی به نفع انگلیس در اروپا

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ملاحظه كاری دادگاه های اروپایی به نفع انگلیس در اروپا

روزنامه دیلی میل در گزارشی عنوان كرد: شمار ارجاع پرونده های حقوق بشر علیه دولت انگلیس به دادگاه استراسبورگ از زمانی كه دیویدكامرون نخست وزیر این كشور از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)

روزنامه دیلی میل در گزارشی عنوان كرد: شمار ارجاع پرونده های حقوق بشر علیه دولت انگلیس به دادگاه استراسبورگ از زمانی كه دیویدكامرون نخست وزیر این كشور از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) خبر داده به میزان یك سوم كاهش یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، دیلی میل در این گزارش كه روز شنبه منتشر شد، افزود: اطلاعات بدست آمده موید آن است كه در برخی موارد قضات دادگاه حقوق بشر در استراسبورگ از انگلیس دفاع كرده اند.


این روزنامه افزود: طرفداران برگزیت بر این باور هستند كه این دادگاه ها تلاش می كنند تا از ایجاد جنجال پیش از برگزاری همه پرسی اجتناب كنند.


دیلی میل به نقل از «جولیان برازیر» معاون وزیر دفاع انگلیس نوشت: ‘موسسات اروپایی موضع نرمی را در قبال انگلیس در پیش گرفته اند تا ببینند نتیجه همه پرسی چه خواهد شد. قضات اروپایی از بازگشت حق حاكمیت به پارلمان [لندن] و اینكه ما دوباره بتوانیم كنترل قوانین را بر عهده بگیریم می ترسند.


این روزنامه انگلیسی افزود: «دیوید كمپبل» نماینده اروپایی حزب محافظه كار نیز می گوید: آنها به خاطر ملاحظات سیاسی دست از نق زدن كشیده اند. اما خطر بازگشت آن وجود دارد و اگر ما به ماندن در اتحادیه اروپا رای دهیم مجموعه ای از قوانین جدید علیه انگلیس جاری خواهد شد.


دیلی میلی نوشت: بر اساس آمار منتشر شده از سوی دادگاه استراسبورگ در سال 2012 میلادی، دست كم یكهزار و هفتصد و دو پرونده شكایت مرتبط با حقوق بشر كه به گفته شاكیان در دادگاه های انگلیس نافرجام مانده است، به این دادگاه ارجاع شده است. این در حالی است كه پس از اعلام برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در سال 2013 از سوی دیوید كامرون، شمار پرونده ها در این سال به 908 فقره كاهش یافت.


این روزنامه افزود: در سال 2014 شمار این پرونده ها به 720 فقره و متعاقبا در سال 2015 به 575 پرونده كاهش یافت؛ این میزان نشان دهنده كاهش 66 درصدی پرونده های حقوق بشر نسبت به سال 2012 است.


دیلی میل با بیان اینكه استراسبورگ از سال 2013، در بسیاری از موارد به نفع انگلیس رای صادر كرده است، افزود: این در حالی است كه این دادگاه پیش از این انگلیس را به خاطر بازداشت «ابوقتاده» روحانی افراطی مقیم انگلیس و كشتن تروریست های ارتش جمهوری خواه ایرلند، به شدت محكوم كرد.


این روزنامه انگلیسی ادامه داد: با این حال مقامات استراسبورگ می گویند كه این كاهش ناشی از سخت تر شدن ارجاع پرونده های مرتبط با حقوق بشر است كه از یكم ژانویه 2014 به اجرا گذاشته شده است.


برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن سال جاری در انگلیس برگزار شود.


منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :