موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بنزین

a/70015 :کد

0

مضراتی که دو نرخی شدن سوخت به همراه دارد

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۸
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -مضراتی که دو نرخی شدن سوخت به همراه دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دونرخی شدن سوخت سبب ایجاد رانت و افزایش قیمت بنزین می شود، گفت:دولت باید به نحوی مصوبه مجلس را اجرا کند تا کمترین مشکل و ضرر متوجه مردم شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دونرخی شدن سوخت سبب ایجاد رانت و افزایش قیمت بنزین می شود، گفت:دولت باید به نحوی مصوبه مجلس را اجرا کند تا کمترین مشکل و ضرر متوجه مردم شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسین امیری خامکانی درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت،با اشاره به مصوبه مجلس درخصوص دونرخی شدن بنزین گفت:این مصوبه مغایر با حرکت به سمت اقتصاد پویا است، به ویژه زمانی که به دلیل کاهش قیمت نفت قیمت بنزین داخلی به فوب خلیج فارس نزدیک است.نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید به نحوی مصوبه مجلس را اجرا کند تا کمترین تبعات متوجه مردم شود،افزود: شرایط اقتصادی باید به نحوی ساماندهی شود که بازار قیمت ها را تعیین کند و از اقتصاد دستوری خارج شویم.

امیری خامکانی با عنوان اینکه چندنرخی شدن کالاها و محصولات در کشور معمولا فساد ایجاد می کند،ادامه داد:ما تجربه چندین ساله کالاهای دونرخی را درخصوص تمامی کالاها پشت سر گذاشته ایم،که معمولا با زد وبند همراه بوده و مشکلات زیادی برای کشور به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه دونرخی شدن بنزین در جایگاه ها رانت ایجاد می کند،یادآور شد:این قانون از مبدا تا مقصد مشکلات زیادی برای کشور ایجاد می کند و زمینه ساز فساد در کشور می شود.امیری خامکانی افزود:تعریفی که از قیمت تمام شده در دونرخی شدن بنزین ارائه شده قیمت بنزین را افزایش داده و با سیاست اقتصاد پویا مغایرت دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حفظ کارت های سوخت ،تصریح کرد:حفظ این کارت آمار و اطلاعات مصرف سوخت را در کشور شفاف می کند و می تواند در برنامه ریزی های مختلف کمک کند، البته مسئولان وزارت نفت معتقدند که نگهداری این کارت جز ایجاد هزینه برای دولت کارایی دیگری ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :