موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/70048 :کد

0

بانک مرکزی برای اعطای وام ازدواج مشکل منابع ندارد

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -بانک مرکزی برای اعطای وام ازدواج مشکل منابع ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع حاصل از سپرده‌های جاری و قرض‌الحسنه برای پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج وجود دارد.

 

 

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار بانک مرکزی 100 هزار میلیارد تومان منابع حاصل از سپرده‌های جاری و قرض‌الحسنه برای پرداخت وام 10 میلیونی ازدواج وجود دارد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایرج عبدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که اعطای وام 10 میلیونی ازدواج یک تکلیف قانونی است، اظهار داشت: بانک‌ها مایلند منابع 100 هزار میلیارد تومانی را صرف هزینه‌های جانبی و درآمدزایی کنند و به همین علت با اعطای وام 10 میلیونی ازدواج مخالفت کرده و آن را غیرقابل پرداخت می‌دانند.
 
وی تصریح کرد: با وجود 12 میلیون جوان در سن ازدواج و شرایط کنونی کشور در رابطه با معضل بیکاری، اشتغال و عدم شرایط مناسب برای تامین نیاز اولیه، دولت و مسئولان ذی‌ربط با اعطای وام 10 میلیونی تصمیم گرفتند حداقل نیاز این قشر را برآورده و موانع پیش روی امر ازدواج را بردارند.
 
عبدی ادامه داد: اگر 10 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به هر زوج داده شود تعداد قابل توجهی از جوانان می‌توانند ازدواج کنند تحقق این امر گامی موثر در جهت افزایش جمعیت و از بین رفتن پیر نسلی خواهد بود.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اعطای وام 10 میلیونی و اجرای آن یک تکلیف قانونی است که از سوی مجلس شورای اسلامی بر اساس ظرفیت‌های موجود و بررسی‌های توان اجرای این قانون به تصویب رسید بنابراین بانک‌ها نباید برای سودآوری بیشتر از این تکلیف سرباز زنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :