موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جوان و خانواده

a/70123 :کد

0

آغاز برقراری مهارت کلامی و غیر کلامی در سنین کودکی

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -آغاز برقراری مهارت کلامی و غیر کلامی در سنین کودکی

برای برقراری مهارت کلامی و غیرکلامی موثر برای درخواست نیازها و رفع مشکلات باید آموزش آگاهانه از سنین پایین شروع شود و زمانی که شخصیت کودک در حال شکل گیری است مهارت ارتباط موثر نیز به او آموزش داده شود



برای برقراری مهارت کلامی و غیر کلامی موثر برای درخواست نیازها و رفع مشکلات باید آموزش آگاهانه از سنین پایین شروع شود و زمانی که شخصیت کودک در حال شکل گیری است مهارت ارتباط موثر نیز به او آموزش داده شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، ربابه غفار تبریزی روانشناس در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهارداشت: خانواده‌های منزوی که ارتباطات خوبی با دیگران ندارند، ضعف ارتباطی آنها به کودکان نیز منتقل می‌شود و این ضعف ارتباطی باعث می‌شود تا آنها به نحو موثری در اجتماع حضور پیدا نکنند و نتوانند نظرات خود را بیان کنند و از همه مهمتر نمی‌توانند حق خود را مطالبه کنند.
 
وی افزود:  آموزش مهارت ارتباطی باعث می‌شود تا کودک یاد بگیرد چگونه با مشکلات خود مواجه شود و به نحو مطلوب راه حل موثر برای مشکلات خود پیدا کند و به جای برخورد فیزیکی و لحن توهین آمیز، با گفتگو به حل مشکل خود بپردازد. 
 
این روانشناس در پایان با اشاره به اهمیت رفت و آمد در برقراری رابطه موثر تاکید: خانواده باید اجازه دهد کودک با همسالان خود تعاملی دو سویه و آگاهانه داشته باشد. و همچنین در جهت بیان نیازهایش باید به او تذکر دهیم که می‌تواند با عبارت بهتر است و یا عبارت پرسشی بعد از اتمام صحبت بزرگترها نیاز خود را مطرح کند.  
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :