موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/7021 :کد

0

افزایش ساعت آموزش کلاس های چند پایه

  چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -افزایش ساعت آموزش کلاس های چند پایه

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تهیه شیوه نامه و جزئیات اجرایی کلاس های چندپایه و ابلاغ آن به همه مدارس خبر داد و گفت: براساس این شیوه نامه چنانچه شمار دانش آموزان و یا تعداد پایه ها از سه

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تهیه شیوه نامه و جزئیات اجرایی کلاس های چندپایه و ابلاغ آن به همه مدارس خبر داد و گفت: براساس این شیوه نامه چنانچه شمار دانش آموزان و یا تعداد پایه ها از سه فراتر رفت، ساعات آموزش اضافه می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، محمد دیمه ور با بیان اینکه این شیوه نامه تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به همه استان ها ابلاغ می شود ، اظهارداشت: آیین نامه کلاس های چندپایه مدتی پیش در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد.
وی افزود: بنابراین شیوه نامه ، همه معلمان کلاس های چندپایه باید به منظور آشنایی با فرآیند اداره این کلاس ها 40 ساعت آموزش تخصصی را بگذرانند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات مدنظر در راستای کیفیت بخشی به کلاس های چندپایه افزایش ساعات آموزش است اظهارداشت: براین اساس در صورتی که تعداد دانش آموزان و یا تعداد پایه هایشان از عدد سه فراتر رفت ، ساعات آموزش براساس جدولی که در اختیار استان ها قرار گرفته اضافه می شود.
به گزارش معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ، دیمه ور افزود: همچنین با انجام کار اضافه و تدریس ساعات بیشتر، معلمان ، حق التدریس بالاتری دریافت خواهند کرد.
وی ادامه داد: بخشنامه این قانون از بهمن ماه سال گذشته به استانها ارسال و امسال هم ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: اگر یک کلاس شش پایه داشته باشد معلم نمی تواند مدت زمان زیادی را برای هر دانش آموز صرف کند ؛ لذا این مصوبه کمک می کند تا معلمین برای افزایش کیفیت ، برنامه های آموزشی تکمیلی درنظر گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :