موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/70257 :کد

0

لزوم تشکیل فراکسیون مستقلان در مجلس دهم

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -لزوم تشکیل فراکسیون مستقلان در مجلس دهم

منتخب مردم اسلام‌آباد در مجلس دهم با بیان اینکه مستقلان نقش موثری در تصمیم‌سازی مجلس آتی دارند، گفت: فراکسیون مستقلان باید در مجلس آتی شکل بگیرد.

منتخب مردم اسلام‌آباد در مجلس دهم با بیان اینکه مستقلان نقش موثری در تصمیم‌سازی مجلس آتی دارند، گفت: فراکسیون مستقلان باید در مجلس آتی شکل بگیرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران حشمت‌الله فلاحت پیشه منتخب مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس ده درباره لزوم شکل‌گیری فراکسیون مستقلان در مجلس آینده، گفت: نمایندگان منتخب مجلس دهم که به‌صورت مستقل رأی مردم را کسب کرده‌اند نسبت به دوره‌های گذشته یک تفاوت اساسی دارند، آن تفاوت  این است که در موعد تبلیغات انتخاباتی مستقلان  به سمت اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی گرایشی پیدا نکردند.


وی با تاکید براینکه پیش از تشکیل مجلس نمی‌توان به صورت قطع گفت فراکسیون مستقلان در پارلمان دهم تشکیل می‌شود یا خیر، افزود: به دلیل اینکه این گروه از نمایندگان عضو جریانی نیستند و عقبه تشکیلاتی منسجمی تاکنون نداشته‌ و دور هم جمع نشده‌اند نمی‌توان گفت این فراکسیون به طور قطع  در مجلس آتی شکل می‌گیرد.


منتخب مردم اسلام‌آباد در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به اینکه حدود 80 نماینده با مشی مستقل به مجلس دهم راه‌یافته‌اند به نظر می رسد در مجلس آینده می‌توان فراکسیونی به نام مستقلان تشکیل داد.


فلاحت‌پیشه با بیان اینکه مستقلان می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مجلس دهم نقش موثری داشته باشند، ادامه داد: اگر مستقلان تحت تاثیر گروه‌ها و جریان‌های دیگر در مجلس قرار نگیرند می‌تواند با حدود 80 نفری که در مجلس حضور دارند در فرآیند تصمیم‌سازی‌ها و تصویب قوانین مناسب در مجلس آتی تاثیرگذار باشند.منبع :خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :