موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/70288 :کد

0

مهم‌ترین عوامل آسیب‌پذیر بودن اقتصاد هر کشور شیوع قاچاق است

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۸
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -مهم‌ترین عوامل آسیب‌پذیر بودن اقتصاد هر کشور شیوع قاچاق است

رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب‌پذیر بودن اقتصاد هر کشور شیوع قاچاق در آن جامعه است.

 

 

 

رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب‌پذیر بودن اقتصاد هر کشور شیوع قاچاق در آن جامعه است، بنابراین برای مقاوم‌سازی اقتصاد ایران اسلامی در مقابل آسیب‌های گوناگون باید اقدام و عمل عاجل در ارتباط با جرایم اقتصادی از جمله قاچاق شکل پیدا کند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس در آذربایجان‌غربی، سامان غنی‌زاده امروز اظهار داشت: در سال جدید برای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» به صورت جدی اقدام کرده و در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و سرشبکه‌های قاچاق در مناطق مختلف آذربایجان غربی به ویژه نقطه صفر مرزی اهتمام می‌شود.


وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سال جدید را با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌‌گذاری کرده‌اند، بر ضرورت تلاش همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی همچنین ارگان‌های نظامی و انتظامی سراسر کشور به ویژه استان‌های مرزی ایران اسلامی تاکید کرد و گفت: در آذربایجان غربی نیز به طور ویژه این مقوله مورد بررسی قرار می‌گیرد.


رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی مقابله با قاچاق کالا و سرشبکه‌های قاچاق در نقطه صفر مرزی را مورد اشاره قرار داد، افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل آسیب‌پذیر بودن اقتصاد هر کشور شیوع قاچاق در بین مردم آن است، بنابراین برای مقاوم‌سازی اقتصاد ایران اسلامی در مقابل آسیب‌های گوناگون باید اقدام و عمل عاجل در ارتباط با جرایم اقتصادی از جمله قاچاق شکل پیدا کند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی هشت قرارگاه مقابله سرقت در سراسر استان اشاره کرد و بیان داشت: یکی از قرارگاه‌های مورد اشاره در ارومیه بوده و هفت واحد از آنها در سایر شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده‌اند، که جرایم موجود در این زمینه را رصد و شناسایی کرده تا حصول نتیجه مورد انتظار و دستگیری متهم‌ها پیگیری می‌کنند.


غنی‌زاده محل راه‌اندازی این قرارگاه‌ها را شهرستان‌هایی عنوان کرد که در آنها معضل قاچاق کالا و امثال آن نسبت به سایر مناطق استان بیشتر است، سپس ادامه داد: برای تحقق یافتن اهداف مورد انتظار در این زمینه نسبت به تجمیع ظرفیت‌ها برای اقدام در این حوزه اهتمام می‌شود.


این مسئول بر ضرورت استفاده کردن از ظرفیت فرهنگی نهفته در پایگاه‌های مقاومت بسیج، مساجد مناطق شهری و روستایی، مدارس و سازمان آموزش و پرورش همچنین شهرداری برای تبیین آسیب‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قاچاق تاکید کرد و بیان داشت: در صورت آگاه‌سازی مردم می‌توان تا اندازه زیادی در مبارزه با قاچاق، سرقت و سایر جرایم خرد و کلان اقتصادی موفق عمل کرد.


رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی به تدوین برنامه‌های مختلف برای بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان‌‌مدت و بلندمدت در این زمینه اشاره کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته با همکاری ارگان‌های ذی‌صلاح در این زمینه اقدام می‌‌شود همچنین فعالیت رسانه‌های جمعی در این ارتباط می‌تواند راهگشا واقع شود.


وی به تشکیل کمیسیون پیشگیری از وقوع سرقت در سطح ملی و کلان کشور اشاره کرد و ادامه داد: به دنبال آن کمیسیون پیشگیری از وقوع سرقت در آذربایجان غربی با ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی علیرضا رادفر تشکیل شده است و سایر نهادهای ذی‌ربط نیز تکالیفی در این ارتباط پذیرفته‌اند.


غنی‌زاده در بخش پایانی سخنان خود باری دیگر بر ضرورت توجه کردن به عمق و معنای نهفته در اقتصاد مقاومتی، الزامات و موانع موجود بر سر راه برای تحقق یافتن این آرمان تاکید کرد و بیان داشت: برای جامه عمل پوشاندن به شعار سال همه ارگان‌ها و سازمان‌ها همچنین تشکل‌های مردم نهاد باید همکاری لازم را داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :