موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/70321 :کد

0

معترضان عراقی از منطقه سبز بغداد خارج شدند

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۵۴۲   
 تحلیل ایران -معترضان عراقی از منطقه سبز بغداد خارج شدند

معترضان عراقی پس از چند روز تحصن در مرکز بغداد یکشنبه شب میدان سبز این شهر را ترک کردند.

معترضان عراقی پس از چند روز تحصن در مرکز بغداد یکشنبه شب میدان سبز این شهر را ترک کردند.


به گزارش تحلیل ایران، معترضان ضد دولتی در عراق موقتاً از منطقه سبز در بغداد، پایتخت کشور خارج شده و به تظاهرات دو روزه خود پایان داده‌اند. معترضان عراقی شنبه شب پس از ورود به منطقه سبز بغداد که محل استقرار نهادهای دولتی و سفارتخانه‌ها است، وارد ساختمان پارلمان شدند؛ جایی که در هفته‌های اخیر صحنه بحث و جدل‌های سیاسی بر سر تأیید وزرای پیشنهادی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق برای اجرای اصلاحات سیاسی در این کشور بوده است.
 
میزان نوشت: عصر روز یکشنبه معترضان بار دیگر به ساختمان پارلمان عراق حمله‌ور شدند.دولت عراق به دلیل ورود معترضان به منطقه سبز و حمله به پارلمان این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.  در مواجهه با حملات دو روز اخیر به پارلمان عراق العبادی روز یکشنبه اعلام کرد از وزارت کشور خواسته است عناصر مهاجم به نیروهای امنیتی، شهروندان و اعضای پارلمان را که به تخریب اموال دولتی پرداختند، شناسایی کرده و آن‎ها را به مراجع قضائی تحویل دهد.
 
معترضان که شمار زیادی از آن‌ها از طرفداران مقتدی صدر، رئیس جریان صدر عراق هستند، خواستار تشکیل جلسه فوری پارلمان عراق و بررسی نامزدهای پیشنهادی نخست وزیر این کشور برای پست‌های وزارتی هستند.العبادی هفته گذشته و پس از تایید 5 تن از وزرای پیشنهادی‌اش، تا شنبه برای معرفی دیگر وزرای پیشنهادی از پارلمان مهلت خواسته بود اما تعداد نمایندگان در جلسه روز شنبه پارلمان به حد نصاب نرسید و این جلسه به روزهای آتی موکول شد. این موضوع خشم مردم عراق را به دنبال داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :