موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/70406 :کد

شکاف دریمن،توطئه بزرگ عربستان سعودی

احمدرضا صباغی

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۰
تعداد بازدید : ۵۴۵   
 تحلیل ایران -شکاف دریمن،توطئه بزرگ عربستان سعودی

عربستان سعودی که سابقه ایجاد اختلاف وتوطئه را در سایر کشورهای دنیا دارد این بار چشم به یمن دوخته است تا بتواند مجددا اختیار کامل یمن را به دست بگیرد.


احمدرضا صباغی در یادداشتی نوشت :درحالی که یمن همچنان با تجاوزهای گسترده وخونین عربستان سعودی روبروست به نظرمی رسد سعودی ها در نظر دارندبا ایجاد شکاف بین حوثی ها و علی عبدالله صالح رییس جمهور سابق یمن مجددا توطئه ای را به منظور رسیدن به اهداف شوم خود در یمن راه بیندازند.


درواقع با توجه به اینکه حوثی ها با همکاری عبدالله صالح وطرفدارانش تا به حال در برابر تجاوزهای عربستان سعودی ایستادگی کرده اند وحتی در پاره ای از اوقات ضربه های مهلکی هم به سعودی ها وارد کرده اند به نظر می رسد سعودی ها بخواهند با ایجاد انشقاق بین علی عبدالله صالح وحوثی ها قدم در راه ایجاد دودستگی بین گروههایی بگذارند که دربرابر حملات آنها ایستادگی می کنند تا با این اقدام قدرت سیاسی را در یمن مجددا به دست بگیرند.

 

درحقیقت عربستان سعودی که سابقه ایجاد اختلاف وتوطئه را در سایر کشورهای دنیا دارد این بار چشم به یمن دوخته است تا بتواند مجددا اختیار کامل یمن را به دست بگیرد.

 

البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که عربستان سعودی درصدد تشویق علی عبدالله صالح به منظور انجام کودتا از سوی وی برضد حوثی ها است که اگر چنین اتفاقی رخ دهد باید شاهد دودستگی افراد وجناح های سیاسی در یمن باشیم که دراین صورت باید منتظر تجزیه یمن وبه دنبال آن حکم فرمایی عربستان سعودی در این کشور باشیم.

 

هرچند پیش از این علی عبدالله صالح در یمن از سال 2002 تا سال 2009 با حوثی ها جنگید ولی با تجاوز عربستان سعودی به یمن علی عبدالله صالح به حوثی ها پیوست تا درحملات بی رحمانه عربستان سعودی به مقابله بپردازد.بنابراین در شرایط کنونی به نظر می رسد توطئه بزرگ عربستان سعودی ایجاد شکاف بین علی عبدالله صالح وحوثی ها باشد که باید در برابر این توطئه بزرگ مردم یمن ونیروهای حاضر جنگ با عربستان سعودی هوشیار باشند.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :