موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیماران

a/70409 :کد

0

هزینه ۲۰ میلیون ریالی درمان آسم برای هربیمار

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -هزینه ۲۰ میلیون ریالی درمان آسم برای هربیمار

رییس اداره بیماری های مزمن تنفسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هزینه متوسط سالانه درمان بیماری آسم برای هر بیمار را حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون ریال اعلام كرد و گفت: در صورتی كه این افراد نیاز به بستری

رییس اداره بیماری های مزمن تنفسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هزینه متوسط سالانه درمان بیماری آسم برای هر بیمار را حدود 15 تا 20 میلیون ریال اعلام كرد و گفت: در صورتی كه این افراد نیاز به بستری شدن پیدا كنند این هزینه بسیار بیشترخواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، دكتر مهدی نجمی، روز دوشنبه در همایش روز جهانی آسم در بیمارستان امام خمینی تهران افزود:اگر شیوع قطعی بیمار آسم را در كشور بین 5 تا 7 درصد در نظر بگیریم پیش بینی می شود سالانه بین 70 تا 80 هزار میلیارد ریال صرف درمان آسم می شود.


وی ادامه داد: این رقم مربوط به مجموع هزینه های مستقیم و غیرمستقیم این بیماری در كشور می شود كه رقم بسیار بزرگی بوده و بخشی از آن بر عهده نظام سلامت و بخشی دیگر نیز توسط خانواده ها پرداخت می شود.


وی اظهار كرد: حدود 50 درصد این هزینه ها صرف 10 درصد بیماران مبتلا به آسم شدید در كشور می شود.


وی با اشاره به اینكه بار بیماری آسم در سطح جهانی با بیماری دیابت برابری می كند، اظهار كرد: متاسفانه كمتر به این بیماری پرداخته می شود.


نجمی اظهار كرد: بیماری آسم از دوران كودكی آغاز می شود و نسبت به دیابت دوران طولانی تری فرد بیمار، خانواده و جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                               

بیمار     بیمار خاص     هزینه     بیماری شایع        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :