موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/70468 :کد

0

پیروزی انتفاضه در گرو استمرار مبارزه علیه صهیونیست هاست

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۳
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -پیروزی انتفاضه در گرو استمرار مبارزه علیه صهیونیست هاست

ولایتی با اشاره به دیدار خود با رئیس جهاد اسلامی فلسطین گفت: در این دیدار آقای رمضان عبدالله بر عزم جنبش جهاد اسلامی برای استمرار مبارزه علیه صهیونیست ها و ادامه انتفاضه تاكید كرد.

ولایتی با اشاره به دیدار خود با رئیس جهاد اسلامی فلسطین گفت: در این دیدار آقای رمضان عبدالله بر عزم جنبش جهاد اسلامی برای استمرار مبارزه علیه صهیونیست ها و ادامه انتفاضه تاكید كرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،علی اكبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص امروز (دوشنبه) در حاشیه دیدار با دبیركل و قائم مقام وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران به دیدار طولانی با هیات فرانسوی اشاره كرد و گفت: زمینه لازم در دو طرف برای توسعه روابط به طور بلند مدت فراهم است و در سفر اخیر آقای روحانی به فرانسه، مقدمات خوبی برای این امر فراهم شد.

 

رییس مركز تحقیقات استراتژیك گفت: روابط ما و فرانسه درازمدت و ریشه در تاریخ طولانی روابط دیپلماتیك ایران و اروپا دارد.

 

ولایتی ادامه داد: آنطور كه از اظهارات دبیركل و قائم مقام وزارت خارجه فرانسه بر می آید، فرانسه مصمم به تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران و همكاری منطقه ای و بین المللی شده است.

 

وی به رویكرد فرانسه بعد از تحولات اخیر و گسترش روابط ایران با اروپا اشاره كرد و گفت: رویكرد فرانسه این است كه بتواند حجم و سطح روابط را بالا برده و همكاری های دو طرف در منطقه توسعه پیدا كند.

 

ولایتی ادامه داد : در این دیدار از سوی مقام فرانسوی بر توسعه روابط در سطوح مختلف و متقابل تاكید شد و آقای ماسه تصریح كردند كه رفت و آمد دو طرف تا اجرایی شدن تصمیمات ادامه یابد؛ بخصوص تصمیماتی كه در حوزه انرژی و اتومبیل سازی در سفر اخیر حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری مطرح شد.

 

رییس مركز تحقیقات استراتژیك تصریح كرد : ما به انتقال تكنولوژی فرانسه به كشور نیاز داریم و آنها نیز به انرژی ما نیاز دارند.

 

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار اخیر رمضان عبدالله رئیس جهاد اسلامی فلسطین اشاره كرد و افزود: در این دیدار آقای رمضان عبدالله بر عزم جنبش جهاد اسلامی برای استمرار مبارزه علیه صهیونیست ها و ادامه انتفاضه تاكید كرد.

 

وی با بیان اینكه پیروزی انتفاضه در گروه استمرار مبارزه علیه صهیونیست هاست، گفت: جنبش جهاد اسلامی در كنار حماس همواره مشعل مبارزه را روشن نگه داشته است و نقطه مقابل سازش كارانی بودند كه حاضرند همه نوع امتیازی به صهیونیست ها بدهند بدون اینكه امتیازی برای فلسطین در نظر بگیرند.

 

ولایتی با بیان این كه آقای رمضان عبدالله، پیروزی را در استمرار مبارزات می دانند، گفت: این چیزی است كه جمهوری اسلامی ایران هم بر آن تاكید دارد.

 

منبع:میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :