موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/70487 :کد

0

کمک مالی هفت میلیارد دلاری ژاپن به کشورهای آسیای جنوب شرقی

  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -کمک مالی هفت میلیارد دلاری ژاپن به کشورهای آسیای جنوب شرقی

ژاپن برای کمک به اصلاح زیرساختها و تقویت رشد اقتصادی در کشورهای آسیای جنوب شرقی ۷۵۰ میلیارد ین (معادل هفت میلیارد دلار) کمک مالی اعطاء خواهد کرد.

ژاپن برای کمک به اصلاح زیرساختها و تقویت رشد اقتصادی در کشورهای آسیای جنوب شرقی ۷۵۰ میلیارد ین (معادل هفت میلیارد دلار) کمک مالی اعطاء خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ «فومیو کیشیدا» وزیر خارجه ژاپن در بانکوک- پایتخت تایلند- از تعهد این کشور برای کمک به اقتصادهای جنوب شرقی آسیا خبر داد. گفتنی است که کیشیدا روز یکشنبه دیدار یک هفته ای خود را از منطقه مکونگ آغاز کرده است؛ منطقه ای که برای کسب نفوذ بیشتر در آن با چین رقابت می کند.

 

وزیر خارجه ژاپن در سخنرانی خود گفت که ژاپن تمایل دارد با کشورهای واقع در منطقه مکونگ- جنوب شرق آسیا- برای ایجاد چارچوبی که از تلاشهای آنان حمایت می کند،‌ همکاری نماید.

لازم به ذکر است که چین میلیاردها دلار کمک مالی در قالب وام زیر ساخت و برنامه های کمک دولتی به کشورهای آسیای جنوب شرقی پیشنهاد داده است.

 

اما وزیر خارجه ژاپن در سخنرانی خود نامی از چین نبرد. وی قرار است از کشورهای میانمار،‌ لائوس و ویتنام نیز دیدن کند.

 

به رغم آنکه «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن یک سیاست خارجی مقتدرانه را درپیش گرفته است؛ اما معاون مطبوعاتی وزارت امور خارجه ژاپن به خبرنگاران گفت که دیدار وزیر خارجه این کشور از کشورهای منطقه مکونگ با هدف خنثی نمودن نفوذ و تأثیر چین در این منطقه صورت نمی گیرد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :