موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/70518 :کد

0

تجمع اعتراض آمیز در مقابل مقر سازمان ملل در یمن

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -تجمع اعتراض آمیز در مقابل مقر سازمان ملل در یمن

برخی از سازمانهای حقوقی یمن با برگزاری تجمعی، جنایات عربستان و آمریکا علیه مردم این کشور و نیز سکوت سازمان ملل در قبال نقض آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را محکوم کردند.

برخی از سازمانهای حقوقی یمن با برگزاری تجمعی، جنایات عربستان و آمریکا علیه مردم این کشور و نیز سکوت سازمان ملل در قبال نقض آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را محکوم کردند.
 

به گزارش  تحلیل ایران ؛ به نقل از المسیره، برخی از سازمانهای حقوقی و اتحادیه های صنفی یمن امروز دوشنبه با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز در مقابل مقر سازمان ملل متحد در صنعا سکوت بین المللی در قبال جنایات عربستان را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع، جنایات عربستان و آمریکا علیه مردم یمن و نیز سکوت سازمان ملل در قبال نقض آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران این ائتلاف را محکوم کردند.

معترضان از سازمان ملل و همه سازمانها و ملت های آزاده خواستند که کمیته های تحقیق درباره جنایات عربستان و آمریکا در یمن را به این کشور اعزام کنند و برای توقف تجاوز و پایان محاصره کار فوری انجام دهند.

تاکنون دهها تجمع اعتراض آمیز برای محکومیت سکوت سازمان ملل متحد در قبال جنایات عربستان در مقابل ساختمان این سازمان در صنعا برگزار شده است.

از سوی دیگر عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 جنگ تمام عیار علیه یمن را آغاز کرد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :