موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/70644 :کد

0

شاخص كیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۹
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -شاخص كیفیت هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به ثبات نسبی در وضعیت هوای پایتخت گفت: شاخص كیفیت هوای تهران برای یازدهمین روز متوالی در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به ثبات نسبی در وضعیت هوای پایتخت گفت: شاخص كیفیت هوای تهران برای یازدهمین روز متوالی در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد رستگاری روز سه شنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، كیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط سالم قرار گرفته است. 


وی خاطرنشان كرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر كمتر از 2.5 میكرون، نسبت به روز گذشته با 12 عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 75 قرار گرفت. 


رستگاری گفت: میزان غلظت ذرات معلق كمتر از 10 میكرون نسبت به روز گذشته از 48 به 57 و آلاینده منواكسید نیز از 26 به 30 افزایش یافته است. 
وی یادآور شد: ایستگاه های بوستان رازی (منطقه 11)، بوستان قائم (منطقه 18) و دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار) به ترتیب با شاخص عددی 100، 93 و 92 آلوده ترین نقاط پایتخت در 24 ساعت گذشته بوده اند. 


معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های اقدسیه (منطقه یك) با 56، پونك (منطقه پنج) و شهرداری منطقه 2 با 58 و ژئوفیزیك دانشگاه تهران(منطقه شش) با 61 نیز سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند. 


شاخص كیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه كیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است. 


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص كیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاك (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناك (ارغوانی) تعیین شده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :