موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/70783 :کد

0

وزیر بهداشت: تحول انقلابی در بدنه اداری دولت رخ نداده است

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -وزیر بهداشت: تحول انقلابی در بدنه اداری دولت رخ نداده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز در بدنه اداری دولت آن تحول انقلابی رخ نداده و تقریباً از رخ دادن این اتفاق و تحول مهم ناامید شده‌ایم.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز در بدنه اداری دولت آن تحول انقلابی رخ نداده و تقریباً از رخ دادن این اتفاق و تحول مهم ناامید شده‌ایم، مگر اینکه در برخی تصمیم‌گیری‌ها از کسانی استفاده شود که دردشان خدمت به مردم است و بس.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی امشب در یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی‌سنگر تیپ مهندسی رزمی 57 فجر جهاد سازندگی آذربایجان‌شرقی در مسجد طوبی تبریز با بیان اینکه جهاد سازندگی یکی از دوبال انقلاب بود که بعد از انقلاب متولد شد، اظهار داشت: در دوران انقلاب قشر دانشجو بسیار فعال و تاثیرگذار بود و بر همین اساس پس از پیروزی انقلاب و همزمان با آن به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه سپاه پاسداران و دیگری جهاد سازندگی را تشکیل دادند.


وی افزود: بعد از انقلاب همزمان با فعالیت‌های جهاد سازندگی جنگ به کشور تحمیل شد و در سپاه و دانشجویانی که جهاد سازندگی را تشکیل داده بودند وارد عرصه نبرد شدند و حاصل آن پایداری انقلاب اسلامی بود که هنوز هم ادامه دارد و روزبه‌روز هم نیرومند‌تر می‌شود.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در شرایطی که در جنگ مهندسی بسیار مورد نیاز بود با توجه به مشکلات ارتش در آن دوران و آغاز فعالیت سپاه برای تجربه چنین مسائلی، وظیفه مهندسی در جنگ نیز به عهده جهادگران گذاشته شد که احداث خاکریز و جاده‌ها و پل‌ها از این قبیل بود و یکی از این شهدا در این خصوص شهید پورشریفی است.


قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: فعالیت‌ها به حدی بود که برخی شب ها 2 هزار کمپرسی در جبهه‌ها مشغول سنگرسازی و خاکریز بودند و البته همه دیدند که خط شکن‌ها همه رزمندگان جهاد بودند و تا پایان جنگ تحمیلی نیز پایدار بودند.


انتقاد از ادغام جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی

وی تشریح کرد: متاسفانه بعد از پایان دفاع مقدس با این تفکر که دیگر نیازی به جهاد سازندگی نیست آن را با وزارت کشاورزی ادغام کردند اما گروهی که با فرمان امام سپاه را تاسیس کرده بودند موفق شدند تا فرهنگ انقلاب را در نیروهای مسلح حاکم کنند اما جهاد سازندگی این اجازه را نیافت تا در بدنه دولت تحول ایجاد کند و حذف شد.


مشکلات امروز به دلیل عدم رسوخ فرهنگ انقلاب در بدنه دولت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: اگر امروز ما با مشکلاتی مواجه هستیم به دلیل عدم رسوخ فرهنگ انقلاب در بدنه دولت در آن زمان بوده و تحولی که باید به وجود می‌آمد محقق نشد.


قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه اگر جهاد سازندگی ادامه پیدا می‌کرد در جایگاهی بهتر از جایگاه امروز بودیم، ادامه داد: با توجه به این مساله تقریبا در حال ناامید شدن هستیم، باید در بخشی از تصمیمات از افرادی استفاده کنیم که دغدغه‌شان مردم هستند، نمی‌توانیم ادعا کنیم که امروز همه ما شیفته خدمت هستیم.


عده‌ای تشنه قدرت هستند

وی متذکر شد: تنها راه حل مشکلات کشور ادامه همان اهداف انقلاب و آرمان‌های شهدا و امام(ره) و توجه به دستورات مقام معظم رهبری و در کنار آن داشتن وحدت و همدلی است که امروز در کشور کمرنگ شده و تنها از وحدت و همدلی حرف می‌زنیم اما عکس آن را عمل می‌کنیم، همه از شیفتگی به خدمت سخن می‌گویند اما بعضی‌ها تشنه قدرت هستند.


علت محبوبیت سپاه بین مردم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یکی از افتخارات بزرگ نظام اسلامی دانست و افزود: سپاه، امروز هم بعد از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در میان مردم محبوب است، همین سپاه پاسداران در همان آغازین روزهای انقلاب و حتی پس از جنگ تحمیلی توانست روحیه انقلابی را در میان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بدمد.


قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از اهداف مهم تشکیل جهاد سازندگی بود، تأکید کرد: جهاد سازندگی بلافاصله پس از تشکیل به کمک مردم شتافت و در پی آن، روستاها به نعمت آب و برق دست یافتند و در کمتر از سه سال مشکل جاده های روستایی حل شد.


وی ادامه داد: جهاد سازندگی در سه سال اول تاسیس خود به نحوی به مردم خدمت‌رسانی کرد که حتی گفته می شد که اگر اداره شهرها را به جهادگران سازندگی بسپارند به خوبی و بهتر از دولتمردان آن را اداره می کنند.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ادامه راه شهدا و الگو قرار دادن سیره زندگانی آنان تأکید و اظهار کرد: وقتی این یادواره‌ها برگزار می‌شود باید راه شهدا نیز همچون یادشان ادامه داشته و در جامعه جاری باشد چرا که آن بزرگ‌مردان تلاشی جز خدمت به مردم نداشتند و هدفشان چیزی جز پیشرفت و تعالی کشور نبود. متاسفانه در جامعه روزبه‌روز معضلات اجتماعی اعم از اعتیاد، طلاق، دروغ، ریاکاری، تهمت و... افزایش می‌یابد که همه اینها مغایر با اهداف انقلاب اسلامی و راه شهدا است.


قاضی‌زاده هاشمی گفت: کسانی که ما امروز به یادشان در این یادواره گردهم آمده ایم تمام فکر و ذکرشان خدمت به مردم و انقلاب بود، هیچ‌وقت نمی‌خواستند دیده شوند و این در حالی است که امروز خیلی ها دوست دارند دیده شوند و به چشم بیایند! شهدا اهل ریاکاری نبودند.


وی، تأمین رفاه و آسایش مردم را یکی از اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت: امرو متاسفانه برخی نهادهای انقلابی بیش از 40 بنگاه اقتصادی در زیرمجموعه خود تشکیل داده و با آن سرگرم شده اند، نهادهای انقلابی باید به اهداف اصلی خود بازگردند، نهادهای انقلابی باید در جاهایی که از توان دولت خارج است وارد شده و نواقصات را برطرف نماید.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: دولت برای رفاه حال مردم و چرخاندن هرچه بهتر چرخ‌های کشور تمام تلاش خود را می‌کند تا عزت کشور روز به روز فزونی یابد.


ادامه راه شهدای جهادگر و اهداف بلند آنان وظیفه اصلی و همگانی است

کریم مهری رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی و فرمانده پایگاه 57 فجر نیز در این مراسم اظهار داشت: سنگرسازان بی‌سنگر جهاد سازندگی دیروز با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل در خطوط مقدم جبهه‌ها با احداث سنگرها و جاده‌ها و پل‌ها دوشادوش رزمندگان اسلام نقش بسزایی در پیروزی‌های جنگ بر عهده داشتند.


 وی افزود: ستاد پشتیبانی جنگ و جهاد براساس احساس نیاز و فرامین حضرت امام(ره) تشکیل شد که تحول و نقش وسیعی در پیروزی عملیات‌ها داشت.


مهری بیان کرد: جهادگران مخلص جهاد سازندگی آذربایجان شرقی در نهایت فداکاری و ایثار در زیرباران گلوله و دید مستقیم دشمن به احداث خاکریز، پل، سنگر و استحکامات جنگی می‌پرداختند و امروز نیز در سنگر اقتصادی و کشاورزی به‌ویژه اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی و استقلال کشاورزی و خودکفایی کشورمان ایفا می‌کنند.


رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: ادامه راه شهدای جهادگر، اهداف بلند آنان و اعتلای پرچم جمهوری اسلامی وظیفه اصلی و همگانی است. 


جهاد سازندگی آذربایجان شرقی در هشت سال دفاع مقدس، 121 شهید و 371 جانباز تقدیم انقلاب کرده است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :