موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/70787 :کد

0

نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی اوضاع حلب

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی اوضاع حلب

شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در حلب فردا چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برگزار خواهد کرد.شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در حلب فردا چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برگزار خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران، شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در حلب فردا چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برگزار خواهد کرد.


از سوی دیگر استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه از موافقت دولت سوریه برای تعلیق عملیات حلب خبر داد.


وی شورای امنیت را در جریان تلاش های هدفمندش برای متوقف کردن جنگ در سوریه قرار خواهد داد. دی میستورا با اشاره به اظهارات گذشته خود که بشار اسد را بخشی از راه حل سوریه توصیف کرده بود، گفت: دولت سوریه بخشی از راه حل است.


دی میستورا عصر سه شنبه پس از ارائه گزارش خود به شورای امنیت در نشستی با خبرنگاران گفت: دولت سوریه اعلام کرده است آماده است از زمانی که متعاقبا از سوی دمشق اعلام خواهد شد، تمامی حملات هوایی و توپخانه ای به تمامی نقاط حلب را برای 6 هفته متوقف کند. وی اعلام کرد در اسرع وقت به سوریه باز خواهد گشت.


وی گفت: این مأموریت بسیار سخت به فرجام خواهد رسید و حقایق میدانی ثابت کرده است که اگر حملات متوقف نشوند ممکن است در جاهای دیگر نیز تکرار شوند.


به گفته منابع دیپلماتیک دی میستورا شورای امنیت را در جریان دیدار مبسوطی که در آخرین سفرش با بشار اسد داشت، قرار داده است.


شورای امنیت قرار است در نشستی فوق العاده چهارشنبه اوضاع حلب را بررسی کند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :