موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بزهکاری

a/70797 :کد

0

۷۲۲ میلیارد تومان جمع بدهی‌های زندانیان آزاد شده سال ۹۴

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -۷۲۲ میلیارد تومان جمع بدهی‌های زندانیان آزاد شده سال ۹۴

رئیس ستاد دیه کشور از آزادی ۸ هزار و ۵۶۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در سال ۹۴ خبر داد و گفت: مجموعاً ۷۲۲ میلیارد تومان جمع بدهی‌های این افراد بود که با موفقیت پرداخت شد و این زندانیان به آغوش خانواد

رئیس ستاد دیه کشور از آزادی ۸ هزار و ۵۶۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در سال ۹۴ خبر داد و گفت: مجموعاً ۷۲۲ میلیارد تومان جمع بدهی‌های این افراد بود که با موفقیت پرداخت شد و این زندانیان به آغوش خانواده‌ها بازگشتند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سیداسدالله جولایی در نشست تخصصی آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: سال گذشته بیش از 220 نقطه در کشور جشن گلریزان برگزار شد و حتی این مراسم در استان سیستان‌ و‌ بلوچستان نیز با موفقیت انجام گرفت؛ هر ساله کمک اول در زمینه پرداخت دیه و جشن گلریزان را رهبر معظم انقلاب اهدا می‌کنند که امیدواریم این عملکرد مناسب در جامعه و میان تمامی خیرین نهادینه شود. 

 

وی با اشاره به دیدارش با رهبر معظم انقلاب در 2 روز گذشته گفت: 2 روز قبل دیداری با ایشان داشتم و گزارشی در رابطه با عملکرد ستاد دیه در سال گذشته و نحوه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ارائه کردم؛ سال گذشته ستاد دیه کشور توانست 8 هزار و 565 نفر را آزاد نماید که مبلغ دیه این افراد بالغ بر 722 میلیارد تومان می‌شد. 

 

رئیس ستاد دیه کشور اضافه کرد: ستاد تلاش‌های لازم را برای آزادی و بخشش افراد انجام می‌دهد و حتی از آبروی خویش سرمایه می‌گذارد تا رضایت را از خانواده‌های اولیای دم دریافت کند و زندانیان جرایم غیرعمد از زندان آزاد شوند. 

 

جولایی درباره نحوه مشارکت مردم برای آزادی زندانیان غیرعمد نیز گفت: ستاد دیه سامانه‌ای بر روی تلفن‌های همراه تعبیه کرده و مردم می‌توانند حتی مبالغ نظیر یک هزار تومان نیز بابت کمک به آزادی زندانیان غیرعمد هدیه کنند؛ در چند ماه اخیر بیش از 30 هزار نفر با سامانه ستاد ارتباط برقرار کرده و برای کمک به زندانیان مشارکت کردند. 

 

وی اضافه کرد: یکی دیگر از راه‌های کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و همکاری با ستاد دیه پرداخت کمک از طریق خودپردازهای بانک‌های کشور است و سیستم‌های خودپرداز نیز راهکارهای لازم برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تدارک دیده شده و مردم در صورت تمایل می‌توانند از این طریق مشارکت داشته باشند. 

 

رئیس ستاد دیه کشور همچنین به عملکرد چند سال اخیر ستاد دیه اشاره کرد و افزود: در طی چند سال گذشته بیش از 94 هزار نفر از زندانیان غیرعمد و غیر کلاهبرداری آزاد شده‌اند که این رقم حائز اهمیتی است که با مشارکت مردم و خیرین انجام گرفت. 

 

جولایی به مردم توصیه کرد تا در معاملات خود از ارائه چک و صدور آن که گاهی منجر به ایجاد مشکلات و زندانی شدن خواهد شد خودداری کنند.

 

 

منبع :خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :