موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست خشکسالی

a/70846 :کد

0

۱۵ سال خشکسالی شدید را پشت سر گذاشته‌ایم

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۷
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -۱۵ سال خشکسالی شدید را پشت سر گذاشته‌ایم

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه در بالادست سد دز، ساخت سد بختیاری را در برنامه داریم، گفت: ۱۵ سال خشکسالی شدید را پشت سر گذاشتیم.

 

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه در بالادست سد دز، ساخت سد بختیاری را در برنامه داریم، گفت: ۱۵ سال خشکسالی شدید را پشت سر گذاشتیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، رحیم میدانی با بیان اینکه ما ۱۵ سال خشکسالی شدید را پشت سر گذاشته‌ایم افزود: وقتی تغییرات دوره‌های هیدرولوژیکی را در نظر می‌گیریم این نوسانات، ارقام جدیدی را از لحاظ مقدار آبی که می‌توانیم در مورد آن برنامه ریزی کنیم در اختیار ما قرار می‌دهند.هرچند امسال حداقل در حوضه کارون بزرگ، کرخه و مارون با خشکسالی مواجه نبوده‌ایم اما آب را بر اساس ۱۵ سال گذشته به طرح اختصاص داده‌ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه اگر از گذر خشکسالی مطمئن نشویم، روی اراضی فاز دوم سرمایه گذاری نخواهیم کرد، افزود: طبیعتا اجرای فاز دوم طرح به تأمین آب مطمئن وابسته است و در فاز دوم باید منتظر رفتار حوضه‌های آبریز در سال‌های آینده باشیم.
 
میزان نوشت: تا زمانی که ما درباره گذر از خشکسالی اطمینان حاصل نکنیم، روی اراضی فاز دوم سرمایه گذاری نخواهیم کرد، چرا که در صورت نبودن آب، سرمایه‌ها به هدر خواهند رفت و ممکن است موجب تعارضات اجتماعی و ایجاد توقعات و انتظارات بی پشتوانه شود، بنابراین فاز دوم را به حصول اطمینان از داشتن منابع آب موکول کرده‌ایم در بالا دست سد دز، سد بختیاری را در دست ساخت داریم که هدف از ساخت سد کاهش ورود رسوبات و کمک به تنظیم سیلاب‌های سد دز است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :