موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/70966 :کد

0

روسیه ۳ لشگرضدناتوی جدید به ارتش خود می‌افزاید

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -روسیه ۳ لشگرضدناتوی جدید به ارتش خود می‌افزاید

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد مسکو برای مقابله با قدرت رو به رشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ۳ لشگر جدید به نیروهای مسلح خود می‌افزاید.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد مسکو  برای مقابله با قدرت رو به رشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) 3 لشگر جدید به نیروهای مسلح خود می‌افزاید.


به گزارش تحلیل ایران ، این لشگرها تا پایان سال جاری میلادی تشکیل می‌شوند و قرار است در امتداد مرزهای غربی و جنوبی روسیه مستقر شوند.


در این گزارش‌ به نقل از شویگو همچنین آمده است: «وزارت دفاع (روسیه) یک سری اقدامات را برای مقابله با ظرفیت رو به رشد نیروهای ناتو در مجاورت مرزهای روسیه در پیش گرفته است.»

ناتو از اردیبهشت 93 و پس از آنکه شبه جزیره کریمه طی یک همه پرسی به روسیه ملحق شد، تمامی همکاری خود را با مسکو به حالت تعلیق درآورد و استقرار نیروهای خود را در نزدیکی مرزهای روسیه قوت بخشید.


روابط روسیه و ناتو طی چند سال گذشته همواره پر تنش بوده است. این تنش در چند روز گذشته و با حضور یک ناوشکن آمریکایی در نزدیکی پایگاه دریایی روسیه در دریای بالتیک افزایش یافته است.

 

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز شنبه 11 اردیبهشت درباره نزدیک‌تر شدن نیروهای ناتو به مرزهای روسیه هشدار داد و گفت مسکو اقدام ضروری و لازم را برای دفاع از مرزهای خود اتخاذ خواهد کرد.


اشتون کارتر، وزیر دفاع امریکا نیز روز سه شنبه 14 اردیبهشت روسیه را به «تجاوز» متهم و اعلام کرد ناتو از هم‌پیمانان خود در برابر مسکو دفاع می‌کند.


کرملین بارها ناتو را به دلیل تقویت حضور نظامی در نزدیکی مرزهای روسیه مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرده است که «چنین اقدامی، تهدیدی برای صلح منطقه‌ای و بین المللی است.»

 منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :