موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/70989 :کد

0

دولت پرونده های آمریکاعلیه ایران رادر مجامع حقوقی پیگیری کند

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -دولت پرونده های آمریکاعلیه ایران رادر مجامع حقوقی پیگیری کند

وزیر پیشین بازرگانی در واکنش به برداشت دو میلیارد دلار از دارایی های ایران گفت: دولت ایران اقدام به مثل کرده و پرونده‌‌های اقدامات آمریکا علیه ایران را در مجامع حقوقی بین‌المللی مطرح کند.

وزیر پیشین بازرگانی در واکنش به برداشت دو میلیارد دلار از دارایی های ایران گفت: دولت ایران اقدام به مثل کرده و پرونده‌‌های اقدامات آمریکا علیه ایران را در مجامع حقوقی بین‌المللی مطرح کند.


به گزارش تحلیل ایران، یحیی آل اسحاق، وزیر پیشین بازرگانی، در برنامه «بدون خط خوردگی» از رادیو گفت وگو با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در سرقت دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران، تأکید کرد: باید دولت ایران اقدام به مثل کرده و پرونده‌‌های اقدامات آمریکا علیه ایران را در مجامع حقوقی بین‌المللی مطرح کند.


وی با اشاره به سخنان خزاعی، نماینده پیشین ایران در سازمان ملل مبنی بر اینکه سیاست خوشبینی به آمریکایی‌ها درست نیست، تصریح کرد: این سخنان را کسی می‌گوید که سال‌ها نماینده ایران در سازمان ملل بوده و از نزدیک عملکرد آمریکایی‌ها علیه ایران و دیگر کشورها را دیده است و به امور دیپلماتیک آشنایی کامل دارد.


آل اسحاق با بیان اینکه آمریکایی‌ها در همه موارد حتی موارد حقوقی خود را ملاک حق می‌دانند، ادامه داد: در سیستم آنها حتی مبانی حقوقی نیز سیاسی شده است و در حالی که در تمام دنیا بانک‌‌های مرکزی کشورها دارای مصونیت هستند آنها اقدام به سرقت دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران کرده‌اند. اقدامی که مغایر با قوانین بین‌المللی است ولی آنها چون خود را ملاک حق می‌دانند تصور بر آن دارند که اجازه دارند هر کاری را انجام دهند.


رئیس پیشین اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اصل در سیاست خارجی کشور مبتنی بر تعامل است و ما باید بر اساس منافع ملی‌مان با کشورهای مختلف تعامل داشته باشیم‌، تصریح کرد: این تعامل باید مبتنی بر یک بینش کامل و صحیح باشد و در برابر هر اقدام نادرستی از سوی طرف‌های مقابل در جریان مذاکرات پاتک مناسب آن را نیز طراحی کرده باشد.


آل اسحاق با اشاره به مانع‌تراشی آمریکایی‌ها در اجرای برجام و همچنین افزایش اقدامات ضدایرانی آنها در طی ماه‌های اخیر، خاطرنشان کرد: ایران باید اقدامات حقوقی قاطع و مناسبی در برابر آمریکا انجام دهد و در ارتباط با دخالت آمریکا در امور داخلی ایران از جمله کودتای 28 مرداد، کودتای نوژه، واقعه طبس و... ادعای دعوی کند و از مکانیسم‌های حقوقی در این ارتباط استفاده کند.


وی ادامه داد: با اتخاذ این روند ما به دنیا، به خصوص آمریکایی‌ها نشان خواهیم داد که با چه کشوری روبرو هستند و از طرف دیگر از ظرفیت‌های حقوقی در راستای منافع‌مان استفاده کرده‌ایم.

 منبع :مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :